fbpx

Po blisko tygodniu walki o życie zmarł Angel Nieto – legenda motorsportu oraz jeden z najbardziej utytułowanych zawodników motocyklowych.

Nieto trafił do szpitala na Ibizie w ciężkim stanie po wypadku, którego doznał na quadzie. Trzynastokrotny mistrz świata był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. Jego stan się poprawiał. W czwartek lekarze planowali rozpocząć proces wybudzania. Niestety nie udało się, doszło do powikłań, w wyniku których sportowiec zmarł.

Angel Nieto – Legenda

Zawodnik specjalizował się w wyścigach klas motocykli o malej pojemności: 50, 80 i 125 cm3. W swojej karierze wygrał 90 wyścigów a 139 razy stawał na podium, zdobył 1782 punkty, wywalczył 16 pole positions. Wykręcił 63 najszybsze okrążenia wyścigu i 13 razy był mistrzem świata w tych klasach, chociaż jak twierdził mistrzem świata był dwanaście razy plus jeden – był przesądny.

Sukcesy Hiszpana znacząco wpłynęły na popularność sportu motocyklowego w jego kraju. Dzięki przetartym przez niego szlakom swoje kariery rozwijali tacy zawodnicy jak Jorge Lorenzo czy Marc Marquez.

– napisano na oficjalnej stronie MotoGP.