fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pomysł zaprojektowania najbardziej ekstremalnego Brutale w historii narodził się w legendarnej świątyni szybkości, pośród najróżniejszych zakrętów, rozłożonych na dystansie ponad 20 kilometrów. To tam, na wymagającym niezwykłej precyzji i koncentracji torze Nürburgring, MV Agusta wymyśliła, by model Brutale 1000 był jeszcze bardziej… brutalny.

MV Agusta Brutale 1000 Nürburgring jest modelem limitowanym. Na rynek trafi zaledwie 150 sztuk tego motocykla, wyprodukowanego przy ścisłej współpracy z właścicielami niemieckiego toru.

Przy opracowaniu maszyny producent nie szczędził wykorzystania włókna węglowego, dzięki czemu znacznie odchudzono maszynę. To jeden z powodów, dlaczego wyprodukowano tak niewiele sztuk nowego Brutale 1000.

Jeden z elementów, który najbardziej rzuca się w oczy, to koła wykonane z włókna węglowego. Wyprodukowano je przy współpracy z firmą BST, która specjalizuje się w produkcji obręczy z włókna węglowego. Co ciekawe, obręcze podobno wyposażono w innowacyjną piastę, która jest lżejsza i sztywniejsza, niż dotychczas. Dzięki redukcji wagi, poprawie uległo przyspieszenie, hamowanie i zwrotność całej maszyny.

Motocykl ma także całkowicie tytanowy układ wydechowy Arrow. Zaprojektowano go na podstawie danych zebranych w wyścigach World Superbike. System 4-w-2-w-1 łączy cylindry jeden i dwa oraz trzy i cztery, i ma dłuższy kolektor główny niż wcześniej, co zapewnia większy moment obrotowy. Zestaw wydechowy dostarczany jest wraz z nowym ECU, które jest wstępnie zaprogramowane z dedykowaną mapą.

Przeprojektowano także przednią osłonę reflektora. Teraz mała, aerodynamiczna osłona zamontowana jest w górnej części wklęsłego reflektora.

Z przodu nie brakuje też małego skrzydełka, rodem z motocykli wyścigowych, które ma zapewnić lepsze obciążenie przedniego koła.

Ostatnim elementem, który odróżnia Brutale 1000 w wersji Nürburgring od reszty gamy, jest oczywiście malowanie. Kolorem bazowym jest srebrny, a całość wykończono – wedle tego, co mówią przedstawiciele MV Agusty – „czerwonym pociągnięciem pędzla”.

Cena motocykla rozpoczyna się od 39 990 euro, czyli około 185 tysięcy złotych. Rezerwacji można dokonywać na stronie https://www.mvagusta.com/product/brutale/1000-nurburgring

MV Agusta Brutale 1000 Nürburgring – zdjęcia:

KOMENTARZE