fbpx
A password will be e-mailed to you.

29 marca o 15:00 #StayAtHomeGP! Podczas unikalnej imprezy na wirtualnym torze spotkają się: Fabio Quartararo, Alex Rins, Marc Marquez i Maverick Vinales.

Dorna, promotor serii MotoGP, przyłącza się do akcji #ZostańWDomu. Na starcie do pierwszego Grand Prix rozgrywanego w wirtualnej rzeczywistości stanie aktualny Mistrz Świata Marc Marquez i jego czołowi rywale: Maverick Vinales, Alex Rins oraz Fabio Quartararo. Całość w najbliższą niedzielę. 

Wyścig rozegrany zostanie na torze Mugello w formie sprintu. Najpierw krótkie kwalifikacje, później sześć okrążeń. Ściganie obejrzeć będzie można na stronie motogp.com, ale także za darmo na kanale YouTube, który znajdziecie TUTAJ. 

MotoGP, to w realnym świecie, ma zostać wznowione w pierwszy weekend maja na torze Jerez

MotoGP to także eSport

Nie wszyscy wiedzą, że od dwóch lat MotoGP organizuje własną serię wyścigów e-sportowych. W tym roku rozgrywki prowadzone są na MotoGP19 Official Video Game. Zasady są dość proste: najpierw trzy Wyzwania, podczas których e-zawodnicy starają się wykręcać najlepsze czasy. Z najlepszych z nich wybranych jest 11, którzy trafiają do zespołów fabrycznych (poważnie, każdy ma swój sponsoring i traktowany jest jak członek zespołu). Fabryczni e-zawodnicy ścigają się w Global Series rozgrywanych fizycznie, przy wybranych rundach MotoGP. Cztery rundy Global Series, 8 wyścigów i jeden zwycięzca. Ten ostatni zgarnia BMW M235i xDrive Gran Coupé. Nieźle?

Chcesz obejrzeć film? Przekliknij się na platformę YT

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to zerknijcie na esport.motogp.com

 

KOMENTARZE