fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kilka godzin temu informowaliśmy Was o tym, że MotoGP Kataru nie odbędzie się z powodu obawy przed rozprzestrzeniającą się „epidemią” Koronawirusa na świecie. Przed kilkoma minutami dowiedzieliśmy się, że MotoGP Tajlandii również się nie odbędzie i chwilowo zostanie zawieszone na kołku.

Decyzję o odwołaniu MotoGP Tajlandii podjął minister zdrowia tego kraju, Anutin Charnvirakuj. Jak sam komentuje:


REKLAMA

“Nie mówię, że GP Tajlandii zostało bezpowrotnie odwołane, mówię jedynie, że jest przesunięte do czasu, aż będziemy mogli je bezpiecznie zorganizować.  Musimy odłożyć organizację wyścigu i zrobić to co jest najlepsze dla bezpieczeństwa wszystkich narodów jak i dla uczestników.”

Bankok Post podaje, że runda MotoGP w Tajlandii zostanie zawieszona do czasu podania nowego terminu. Czy to nastąpi? Takich informacji nie posiadamy. Będzie to niezwykle trudne ze względu na logistykę całego cyklu MotoGP. Wszystko wskazuje na to, że sezon MotoGP 2020 rozpocznie się od wyścigu w Ameryce – oczywiście pod warunkiem, że władze nie zadecydują inaczej. Póki co musimy czekać na potwierdzone informacje. Gdy tylko Dorna opublikuje swoje postanowienia natychmiast Wam o tym napiszemy!


REKLAMAREKLAMA


KOMENTARZE


REKLAMA