fbpx
A password will be e-mailed to you.
Dwunastu motocyklistów dosiadających motocykli marki Honda ukończyło 33. edycję morderczego, pustynnego maratonu, Rajdu Dakar.

Na starcie imprezy w argentyńskim Mar Del Plata, pierwszego stycznia ustawiło się 188 motocyklistów, w tym 21 kierowców Hondy, dosiadających modeli CRF450R i CRF450X. Dwa tygodnie, 13 odcinków specjalnych i 8300 kilometrów później, na mecie w stolicy Peru, Limie, zameldowała się nieco ponad połowa śmiałków; 97, w tym 12 na Hondach.


REKLAMA

Niestety, już na samym początku imprezy z rywalizacji odpadli jedni z głównych faworytów, zawodnicy zespołu Bel-Ray Super B Honda. Amerykanin Quinn Cody, dziewiąty rok temu i czwarty po pierwszym dniu, doznał wstrząśnienia mózgu po groźnym wypadku podczas trzeciego etapu, co wyeliminowało go z dalszej walki. Jeszcze wcześniej pech dopadł 22-letniego debiutanta, Sama Sunderlanda, który musiał wycofać się już drugiego dnia.

Pod nieobecność faworytów obozu Hondy, najszybszym z motocyklistów dosiadających modelu CRF450 okazał się brazylijski debiutant, Denisio Nascimento, sklasyfikowany na 24. pozycji. Kilka oczek dalej, na 31. pozycji, rajd ukończył pochodzący z Boliwii amator i trzeci z zawodników Bel-Ray Super B Honda, Juan Carlos Salvatierra.

W klasyfikacji motocyklistów swoje czwarte zwycięstwo w Rajdzie Dakar odniósł Francuz, Cyril Despres. Wśród kierowców quadów, na siódmej pozycji imprezę ukończył 20’letni debiutant, Argentyńczyk Lucas Bonetto, dosiadający quada Honda TRX700XX.


REKLAMAREKLAMA


Rajd Dakar wyznaczył początek sezonu 2012. Jeszcze w styczniu pierwsze testy zaliczą zawodnicy Hondy startujący w wyścigach; motocykliści klasy Supersport w Hiszpanii, zaś ścigający się w MŚ World Superbike; Irlandczyk Jonathan Rea i Japończyk Hiroshi Aoyama na torze Phillip Island w Australii, gdzie pierwsze wyścigi odbędą się w ostatni weekend lutego.

Ostatniego dnia stycznia rozpoczną się z kolei pierwsze w tym roku, trzydniowe testy MotoGP na torze Sepang w Malezji. Z numerem jeden, mistrzowskiego tytułu w królewskiej klasie bronił będzie zawodnik ekipy Repsol Honda, Australijczyk Casey Stoner.

KOMENTARZE

REKLAMA