fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dwa dni, zmienna pogoda i warunki na torze. W ciągu dwóch i po próbie trzech wyścigów każdej klasy wyłonieni zostali Mistrzowie Polski Pit Bike Off-Road.

Motocrossowa odmiana wyścigów Pit Bike rozwija się bardzo prężnie na przestrzeni ostatnich lat. Po dwóch sezonach Pucharu Polski, nadszedł czas na kolejny poziom rozgrywek. W weekend 28-29 czerwca 2022 zorganizowane zostały po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road. Na tym szczeblu startu mogą zgłaszać się tylko licencjonowani zawodnicy, a amatorzy jadą bez walki o tytuły.

Do prestiżowych zmagań przystąpiło 101 zawodników, a 29 dzieci wzięło udział w jazdach pokazowych. To daje łączną liczbę 130 uczestników Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road. -To fenomenalny wynik,a przypominam, że to debiutancki sezon mistrzostw  w wersji off-road– podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń, organizator zawodów Pit Bike. -Zawodnicy prezentowali fenomenalny poziom, a rywalizacja była nie tylko zacięta, ale i wyrównana. Widać pracę, jaką dla naszej dyscypliny robią na co dzień trenerzy pit bike i w tym miejscu bardzo za to dziękuję! Ten weekend wszyscy na długo zapamiętają. 

Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road składały się z trzech wyścigów. Pierwszy wyścig zawodnicy jechali w sobotę, zaś w niedziele mieli przed sobą dwa starty, w tym finałowy liczony raz 1.2 pkt. Tradycyjnie, jak w każdej serii najgorszy wyścig jest odliczany z punktacji. Te zasady gwarantują, że do samego końca w napięciu czekamy na wyłonienie mistrzów.

-Dla zawodników był to bardzo wyczerpujący weekend – podkreśla Marian Zupa, prezes Gdańskiego Auto Moto Klubu – GAMK. – W minimotocyklach pit bike widzę naprawdę duży potencjał, jestem pod wrażeniem techniki młodych zawodników. Myślę, że z czasem mistrzostwa powinny mieć więcej rund.

Mimo że tor motocrossowy  Gdańsku znany jest z twardej nawierzchni, w weekend był przygotowany perfekcyjnie pod wyścigi małych dwóch kółek. Zawodnicy ścigający się na minimotocyklach mieli zapewnione najlepsze warunki zarówno na torze, jak i paddocku.

-Organizator Mistrzostw Polski Pit Bike Off-Road po raz kolejny udowodnił, że nie ma sobie równych- mówi Damian Pakosz z KT-24.eu, firmy która jest partnerem zawodów. -Zawody w Gdańsku zapamiętamy, jako jedne z najlepszych nie tylko poprzez emocje, które towarzyszyły wszystkim wyścigom, ale też dzięki ludziom, którzy tworzą ten niepowtarzalny klimat. Największe brawa należą się zawodnikom, którzy jeżdżąc w trudnych warunkach pokazali profesjonalizm i opanowanie. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i do zobaczenia na torze!  

Zawodnicy Pit Bike Off-Road po wrażeniach związanych z mistrzostwami, wracają do walki w Pucharze Polski Pit Bike Off-Road. 31 lipca odbędzie się trzecia runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road, tym razem w Wierzchucinie Królewskim. Kolejne mistrzostwa za rok.

Mistrzowie Polski Pit Bike Off-Road 2022 

Stock 90

 1. Mistrz Polski – Tymek ANDRZEJEWSKI
 2. Wicemistrz Polski – Dawid OSCENDA
 3. II Wicemistrz Polski – Kuba Świerczyński

Stock 125

 1. Mistrz Polski – Michał GUTMAŃSKI
 2. Wicemistrz Polski – Nikodem ORZECHOWSKI
 3. II Wicemistrz Polski – Franciszek PRYFER

Stock 150 Junior

 1. Mistrz Polski – Maksymilian PAWEŁCZAK
 2. Wicemistrz Polski – Michał DRYPA
 3. II Wicemistrz Polski – Mikołaj BARCZYŃSKI

Pit Ladies

 1. Mistrzyni Polski – Wiktoria KURKOWSKA
 2. Wicemistrzyni Polski- Oliwia BARCZYŃSKA
 3. II Wicemistrzyni Polski – Martyna MERCHEL

Stock 150

 1. Mistrz Polski – Karol KRUSZYŃSKI
 2. Wicemistrz Polski – Jakub JASTRZĘBSKI
 3. II Wicemistrz Polski -Cyprian BIELIŃSKI 

Masters

 1. Mistrz Polski – Marcin WIŚNIEWSKI
 2. Wicemistrz Polski – Piotr DRYPA
 3. II Wicemistrz Polski – Robert NEJDORA

Bigy

 1. Mistrz Polski -Krystian GRABOWSKI
 2. Wicemistrz Polski- Patryk GRABOWSKI
 3. II Wicemistrz Polski – Mateusz SALETA 

Klasyfikacja zespołów sponsorskich

 1. GORILLA 51
 2. Ostra Ekipa Pit Kościan
 3. 1K76K Kruszyński MX Academy

Amator

 1. Paweł WANDTKE
 2. Natan KOSECKI
 3. Dawid ZIELIŃSKI
KOMENTARZE