fbpx

Już w najbliższy weekend, w dniach 13 i 14 maja, na torze w Olecku zostanie rozegrana kolejna runda motocrossowych Mistrzostw Europy 65 i 85 Nord oraz Mistrzostwa Europy Kobiet.

Już w najbliższy weekend motocrossowa czołówka klas 65 i 85 Starego Kontynentu Nord oraz najszybsze kobiety Europy zmierzą się ze sobą w Olecku.

Warto pamiętać, że to na torze w Cieszynie w 2016 roku zadebiutowała pierwsza edycja FIM Europe Women’s MX Cup, która wkrótce przerodziła się w Mistrzostwa Europy Kobiet. Gdy w Komisji Motocyklowej Kobiet FIM narodził się pomysł Pucharu Europy Kobiet MX, nikt chyba nie przypuszczał, że w Cieszynie będziemy świadkami tak wspaniałego widowiska. Potwierdziło ono jedynie to, że idea powołania do życia Mistrzostw Europy Kobiet MX miała rację bytu. Już lista zgłoszeń, na której widniały 54 nazwiska budziła szacunek. Tak dużego zainteresowania nikt się nie spodziewał. Na starcie pojawiły się zawodniczki z 21 krajów, a wśród nich znaleźć można było Julie Dalgaard, Natalie Kane, Sarę Andersen, Caroline Belglund, Britt Van Der Werff czy Joannę Miller.

Po kilku latach stawka Mistrzostw Europy wraca do Polski. We wspomnianym Olecku zostanie rozegrana druga runda runda ME MX Nord i trzecia tegoroczna rywalizacja ME Kobiet. Zawodnicy MX65 Nord i MX85 Nord sezon rozpoczęli w Parnu w Estonii. W kategorii EMX85 po zdecydowane zwycięstwo sięgnął lokalny faworyt Travis Leok na Husqvarnie, który był najlepszy w obu eliminacjach. Trzeci w klasie był natomiast Michał Psiuk, co niewątpliwie jest jednym z największych sukcesów tego młodego ridera. W EMX65 podwójne zwycięstwo odniósł natomiast Estończyk Theo Kolts.

Zmagania w Polsce będą jednocześnie trzecią rundą sezonu 2023 ME Kobiet. Podczas drugiej rundy w Prisannewitz pierwsza była Lotte van Drunen, aktualnie zajmująca także trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Kobiet. W zawodach udział wzięły także dwie Polki: Wiktora Kupczyk zajęła 22. miejsce, Karolina Jasińska wywalczyła 24. lokatę. Obie wystartują także w najbliższy weekend w Olecku.

KOMENTARZE