fbpx

Mamy kolejnego mistrza świata na żużlu! Zaledwie 12-letni Maksymilian Pawełczak właśnie został najlepszym speedway’owcem w klasie 125 ccm!

Maksymilian Pawełczak, chociaż jeszcze nie skończył 13 lat, ma już na koncie mnóstwo motocyklowych sukcesów. Swoją karierę na dwóch kółkach rozpoczynał od cieszących się rosnącą popularnością pit-bike’ów. W tym sezonie Maks walczy w Pucharze Polski Pit Bike Off-Road, w który zajmuje obecnie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Wygrał jednak trzy z czterech pierwszych wyścigów sezonu, potem opuszczając jednak rundę w Wierzchucinie Królewskim. W czerwcu Pawełczak zgarnął z kolei tytuł Mistrza Polski Pit Bike Off-Road w klasie Stock 150 Junior.

Jednocześnie Maks rywalizuje na żużlu – jest zawodnikiem ŻKS Polonii Bydgoszcz. I podobnie jak na off-roadzie, tak i w tej dyscyplinie święci sukcesy. W miniony weekend Pawełczak wystartował w FIM Track Racing Youth Gold Trophy – mistrzostwach świata na żużlu, które rozegrano w czeskich Pardubicach.

Maks zgarnął komplet 15 punktów w rywalizacji na motocyklach klasy 125 ccm, zostawiając w tyle rywali z Ukrainy, Estonii, Niemiec, Czech, Holandii, Francji i z Polski. Pozostali Polacy, Kewin Nycz i Filip Bęczkowski – zajęli w zawodach kolejno siódme i jedenaste miejsce.

Maksymilian Pawełczak jeszcze w tym roku zdawać będzie egzamin na kategorię 250 ccm, a także we wrześniu wróci do rywalizacji w Pucharze Polski Pit Bike Off-Road.