fbpx

Szajba, budujący od jakiegoś czasu motocykle postanowił jednego ze swoich pierwszych motocykli Dragskutera, który zbudował dla swojej córki Martyny, przeznaczyć na pomoc dla swojego kolegi.

Martyna ścigała się nim w zawodach na 1/4 mili i jako 9-latka ustanowiła nieoficjalny polski rekord prędkości 98,87km/h w klasie junior a ostatnio na winobraniowym zlocie motocyklowym prowadziła jako pierwsza w kolumnie paradę ulicami miasta.

Ale wracając do sedna sprawy Paweł kolega Szajby o ksywce Quake pod koniec sierpnia br. uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu. Dużo się słyszy i czyta o szaleńcach na motocyklach powodujących wypadki, większość tych wypadków jest niestety z winy osób trzecich o czym się już mniej mówi (samochodów, rowerzystów czy pieszych). Tu było podobnie – trasa poza terenem zabudowanym i nagle drogę zajeżdża rowerzysta, który chciał sobie przejechać z jednej strony jezdni na drugą, kompletnie nie zwracając uwagi na to czy coś w danej chwili porusza się szosą. Paweł nie miał szans wyhamować. Przez ponad miesiąc leżał nieprzytomny podłączony do respiratora, przeszedł kilkanaście operacji. Ponad 2 miesiące po wypadku wstał z łóżka, jednak do pełnego powrotu do zdrowia długa droga, teraz czeka go ciężka i niestety kosztowna rehabilitacja oraz w miarę powrotu do zdrowia kolejne zabiegi. Należałoby tu wspomnieć, że Paweł zawsze pomagał innym. Już od lat angażował się w coroczną przedświąteczną zbiórkę zabawek oraz funduszy na ich zakup dla dzieci z domów dziecka, które wraz z kolegami Mikołajami na motocyklach zawozili dzieciakom, zawsze był chętny do pomocy a teraz to on jej potrzebuje.

Wystawił na licytację swojego Dragskutera  a cały dochód przekazać swojemu koledze. Do akcji przyłączyła się już telewizja TVN Turbo, robiąc mały materiał, który będzie wyemitowany w telewizji ogólnopolskiej, pomoc okazało też Bractwo Suzuki, do którego należał Paweł a w tej chwili również Świat Motocykli.

Wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć ten zaszczytny cel zapraszamy do licytacji i zakupu Dragskutera zbudowanego w Szajba’s Garage.

Zapraszamy do licytacji:

Dragskuter – aukcja

KOMENTARZE

REKLAMA

Polecane artykuły
Zipp Tracker w wersji supermoto był już przez nas opisywany. Ze…
Amerykańska firma Paul Jr. Designs, znana z programu Discovery "American…