fbpx
A password will be e-mailed to you.

Szajba, budujący od jakiegoś czasu motocykle postanowił jednego ze swoich pierwszych motocykli Dragskutera, który zbudował dla swojej córki Martyny, przeznaczyć na pomoc dla swojego kolegi.

Martyna ścigała się nim w zawodach na 1/4 mili i jako 9-latka ustanowiła nieoficjalny polski rekord prędkości 98,87km/h w klasie junior a ostatnio na winobraniowym zlocie motocyklowym prowadziła jako pierwsza w kolumnie paradę ulicami miasta.

Ale wracając do sedna sprawy Paweł kolega Szajby o ksywce Quake pod koniec sierpnia br. uległ poważnemu wypadkowi motocyklowemu. Dużo się słyszy i czyta o szaleńcach na motocyklach powodujących wypadki, większość tych wypadków jest niestety z winy osób trzecich o czym się już mniej mówi (samochodów, rowerzystów czy pieszych). Tu było podobnie – trasa poza terenem zabudowanym i nagle drogę zajeżdża rowerzysta, który chciał sobie przejechać z jednej strony jezdni na drugą, kompletnie nie zwracając uwagi na to czy coś w danej chwili porusza się szosą. Paweł nie miał szans wyhamować. Przez ponad miesiąc leżał nieprzytomny podłączony do respiratora, przeszedł kilkanaście operacji. Ponad 2 miesiące po wypadku wstał z łóżka, jednak do pełnego powrotu do zdrowia długa droga, teraz czeka go ciężka i niestety kosztowna rehabilitacja oraz w miarę powrotu do zdrowia kolejne zabiegi. Należałoby tu wspomnieć, że Paweł zawsze pomagał innym. Już od lat angażował się w coroczną przedświąteczną zbiórkę zabawek oraz funduszy na ich zakup dla dzieci z domów dziecka, które wraz z kolegami Mikołajami na motocyklach zawozili dzieciakom, zawsze był chętny do pomocy a teraz to on jej potrzebuje.

Wystawił na licytację swojego Dragskutera  a cały dochód przekazać swojemu koledze. Do akcji przyłączyła się już telewizja TVN Turbo, robiąc mały materiał, który będzie wyemitowany w telewizji ogólnopolskiej, pomoc okazało też Bractwo Suzuki, do którego należał Paweł a w tej chwili również Świat Motocykli.

Wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć ten zaszczytny cel zapraszamy do licytacji i zakupu Dragskutera zbudowanego w Szajba’s Garage.

Advertisement

Zapraszamy do licytacji:

Dragskuter – aukcja

KOMENTARZE