fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kawasaki Z900 to ulubieniec tysięcy fanów Supernaked i bestseller w swojej klasie w wielu krajach. W sezonie 2022 model będzie dostępny w wersji SE, z zawieszeniem Öhlins i hamulcami sygnowanymi przez Brembo.

Zgodnie z polityką Kawasaki, model Z900 SE przenosi standardowy model na jeszcze wyższy poziom. Oferuje bowiem udoskonalenia w zakresie jakości jazdy i precyzyjnego zawieszenia. Jednocześnie w jednośladzie wciąż obecny jest tzw. „ducha Sugomi”, który zbudował popularność tego motocykla.

Advertisement

Zmianą z przodu jest zastosowanie nowego zestawu hamulców Brembo. Postawiono na zaciski monoblok M4.32 montowane radialnie, na tarczach Brembo o średnicy ø300 mm. Do tego klocki hamulcowe tej samej firmy „zasilane” przewodami w stalowym oplocie. Dzięki temu Z900 SE oferuje większą siłę hamowania i jeszcze lepsze wyczucie. 

Przedni widelec upside-down ma średnicę 41mm oraz regulację kompresji i odbicia, a także bezstopniową regulacją napięcia wstępnego. Złota kolorystyka widelca tylko podkreśla wojowniczy charakter wersji SE.Kawasaki Z900 SEDbałość o szczegóły jest widoczna również z tyłu motocykla. Tam zastosowano amortyzator Öhlins S46 identycznej konstrukcji, jak w modelu Z1000 R. Jego aluminiowy korpus obejmuje jednorurową konstrukcję z tłokiem o średnicy 46 mm, a także wewnętrznymi komorami olejowymi i gazowymi oddzielonymi pływającym tłokiem.

Dla wygody i szybkiej regulacji, tylny amortyzator Z900 SE jest również wyposażony w zdalną regulację napięcia wstępnego. Wraz z przestrojonymi ustawieniami przedniego zawieszenia, zastosowanie Öhlinsa przenosi prowadzenie i reakcję zawieszenia na jeszcze wyższy poziom. Tym samym spełni wymagania nawet najbardziej wymagającego kierowcy Supernakeda.Kawasaki Z900 SEOferując jeszcze bardziej skoncentrowaną na kierowcy charakterystykę, Z900 SE nie traci najważniejszych cech maszyny Supernaked – intuicyjnego prowadzenia. Kontrola trakcji KTRC jest częścią specyfikacji wraz z różnymi trybami mocy oraz sprzęgłem anty-hoppingowym.

Dźwięk wydechu został przekonstruowany przez inżynierów KHI. W widoku kierowcy znajduje się przydatny wskaźnik ekonomicznej jazdy. Istnieje też możliwość połączenia Bluetooth za pośrednictwem aplikacji Kawasaki Rideology, co pozwala na integrację wybranych parametrów jazdy.

Model Kawasaki Z900 SE dostępny będzie w jednej, wyróżniającej się kolorystyce: Metallic Spark Black / Candy Lime Green. Do salonów trafi już wiosną nadchodzącego roku.Kawasaki Z900 SE Kawasaki Z900 SE Kawasaki Z900 SE Kawasaki Z900 SE Kawasaki Z900 SE Kawasaki Z900 SE

KOMENTARZE