fbpx
A password will be e-mailed to you.

Produkowane w Japonii kaski marki Kabuto zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach wszystkich motocykli. Opracowano je z myślą o bezpieczeństwie i najwyższym komforcie. Dystrybucją produktów Kabuto w Polsce zajmują się autoryzowani dealerzy motocykli marki Honda.

„Kabuto” to nazwa hełmu noszonego przez starożytnych japońskich wojowników, stanowiącego ważną część tradycyjnej zbroi samurajskiej. Od 1982 roku tę tradycję kontynuują kaski Kabuto Japan, wykorzystując najnowocześniejsze technologie w celu jak najlepszej ochrony motocyklistów.

W 1992 roku model RS1R był pierwszym na świecie kaskiem z górną wentylacją. W 2006 Kabuto odniosło swoje pierwsze zwycięstwo na arenie międzynarodowej – w barwach zespołu FCC Honda w wyścigu Suzuka 8h. A w 2008 roku w kasku FF5 po raz pierwszy na świecie zastosowano technologię stabilizacji strumienia powietrza opływającego kask. Obecnie w projektowaniu kasków Kabuto uczestniczy Uniwersytet Tokijski, a stosowanie narzędzi takich jak obliczeniowa mechanika płynów (CFD) i badania w tunelu aerodynamicznym służą zapewnieniu odpowiedniego opływu powietrza i stabilności przy wysokich prędkościach.

Gama kasków Kabuto oferuje szereg opatentowanych technologii, zaprojektowanych z myślą o komforcie, aerodynamice, praktyczności i najwyższej wydajności. Priorytetem od zawsze było stworzenie jak najlżejszego kasku. Dzięki dopracowaniu aerodynamiki i dobraniu odpowiednich materiałów zmniejszono obciążenie oraz nacisk na szyję i ramiona motocyklisty.

Wszystkie kaski Kabuto są poddawane rygorystycznym testom, aby spełnić wymogi normy ECE 22.05 UE do użytku drogowego. Kaski Aeroblade V, Ibuki i Avand II są również testowane zgodnie z rozporządzeniem REACH, które reguluje użycie niebezpiecznych substancji np. w farbie i metalowych częściach kasku. Wszystkie kaski Kabuto objęte są standardową 5-letnią gwarancją producenta.

Gama modelowa:

Aeroblade5 to pełny kask zaprojektowany z naciskiem na lekkość, wygodę i aerodynamikę. Jest gotowy do naprawdę szybkiej jazdy, oferuje pełną wentylację, wyjmowaną wewnętrzną wyściółkę oraz wizjer przystosowany do zamontowania wkładu PinLock®. Dostępny w rozmiarach XS-XXL.

Avand II to wysokiej klasy kask otwarty, przeznaczony do jazdy miejskiej i turystycznej. Wyposażony w mocowanie Pinlock®, system stabilizacji strumienia powietrza opływającego kask, wyjmowane i nadające się do prania wnętrze. Dostępny w rozmiarach XS-XL.

Ibuki to pierwszy na świecie aerodynamiczny kask szczękowy z wkładami 100% MAX VISION Pinlock®, wewnętrzną osłoną przeciwsłoneczną oraz wygodnym wnętrzem z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Wszystko to zapewnia najwyższy komfort, eliminację nieprzyjemnych zapachów, chłodzenie i pochłanianie wilgoci. Dostępny w rozmiarach XS-XL.

Link do katalogu kasków Kabuto: Katalog Kabuto_PL_2021.pdf (honda.pl)

Więcej informacji na temat kasków marki Kabuto znajdziecie w salonach Hondy.

KOMENTARZE