fbpx
A password will be e-mailed to you.

Niestety, 19-letni Jason Dupasquier, zawodnik Motocyklowych Mistrzostw Świata, zmarł w wyniku obrażeń odniesionych podczas wypadku na torze Mugello.

Jason Dupasquier brał udział w wypadku z udziałem trzech zawodników podczas drugiej części kwalifikacji klasy Moto3 na torze Mugello. Szwajcar upadł pomiędzy zakrętami numer 9 i 10. W konsekwencji sesję przerwano. Na torze od razu pojawiły się służby medyczne, które pomagały Jasonowi. Następnie helikopterem przetransportowano go do szpitala Careggi Hospital we Florencji.

Advertisement

Pomimo najlepszych starań personelu medycznego, zarówno na torze, jak i wszystkich tych, którzy potem opiekowali się Szwajcarem, szpital we Florencji poinformował, że niestety Dupasquier zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Jason Dupasquier w Motocyklowych Mistrzostwach Świata zadebiutował w 2020 roku w ekipie Prüstel GP. W tym roku w imponującym stylu rozpoczął swój drugi sezon w klasie Moto3. Szwajcar regularnie zdobywał punkty i dwukrotnie finiszował w czołowej dziesiątce. Jego najlepszym rezultaltem było siódme miejsce w GP Hiszpanii, gdzie finiszował zaledwie sekundę za zwycięzcą.

Wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych Jasona.Jason Dupasquier

KOMENTARZE