fbpx
A password will be e-mailed to you.

Honda już na początku 2022 roku ma spore powody do świętowania. W Polsce właśnie sprzedano jubileuszowy, 2000. model Honda Forza 125 – idealnie sprawdzającego się zarówno w mieście, jak i na autostradzie. Nic dziwnego, że Forza 125 cieszy się ogromną popularnością na wymagającym rynku europejskim.

W styczniu 2022 roku wielkość sprzedaży modelu Forza 125 przekroczyła 2000 sztuk. Ten najmniejszy z rodziny Honda Forza, zaliczany do segmentu Premium skuter klasy sport/GT został zaprojektowany z myślą o Europie. Na Starym Kontynencie wymagania dotyczące jakości, funkcjonalności, osiągów czy poziomu wyposażenia są największe. O tym, że zostały one spełnione, świadczy wielkość sprzedaży modelu w Europie, która od momentu jego debitu przekroczyła 80 000 sztuk.

Advertisement

Forza 125 zyskała popularność między innymi dzięki połączeniu atrakcyjnej stylistyki z funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania. Sportowy charakter i elegancja skutera podkreślone zostały ostrymi liniami, które jednocześnie poprawiły jego parametry aerodynamiczne.

Maszyna zyskała czystą, nowoczesną formę i wiele zaawansowanych, a zarazem praktycznych rozwiązań, takich jak zapewniające doskonałą widoczność, pełne oświetlenie led, duży schowek pod siedzeniem na dwa pełnowymiarowe kaski, system Smart Key upraszczający obsługę zapłonu i schowka, szyba z elektryczną regulacją w zakresie 180 mm czy gniazdo USB Typu C dostępne w podręcznym schowku.Czterozaworowy silnik eSP (enhanced Smart Power) modelu Forza 125 wyposażono w funkcję automatycznego wyłączania na postoju – Auto Stop oraz system sterujący momentem obrotowym HSTC (Honda Selectable Torque Control), który dba o to, by tylna opona miała odpowiednią przyczepność w każdych warunkach jazdy.

Dobre osiągi skutera, kompaktowe wymiary i doskonałe, usportowione prowadzenie, a do tego komfortowe siedzisko, skuteczna ochrona przed wiatrem i bogate wyposażenie w standardzie, to kombinacja która sprawiła, że Forza 125 zyskała reputację maszyny uniwersalnej, rewelacyjnie sprawdzającej się zarówno w ruchu miejskim, jak i na długich autostradowych odcinkach.

Advertisement

U autoryzowanych dealerów motocyklowych Hondy dostępny jest jeszcze model Forza 125 z roku produkcji 2021, oferowany w niższej, atrakcyjnej cenie. Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

 

KOMENTARZE