fbpx

Już wkrótce pierwsze sztuki Hondy CB750 Hornet trafią do polskich klientów. Z tej okazji producent przygotował bogatą ofertę akcesoriów do „Szerszenia”, dzięki czemu posiadacze tej maszyny będą mogli jeszcze bardziej zaznaczyć swoją indywidualność w środowisku miejskim.

Akcesoria opracowane dla Hondy CB750 Hornet łączą w sobie wysoki poziom jakości, estetyki i funkcjonalności, przy czym są one starannie dopasowane do motocykla i dostępne  pojedynczo lub w korzystnie zestawionych pakietach tematycznych.

Zwolennikom akcentów podkreślających agresywny charakter motocykla, Honda zadedykowała pakiet Sport. Najważniejszym jego elementem jest quick shifter pozwalający na szybkie zmiany biegów, zarówno w górę jak i w dół. Wyposażono go w funkcję auto-blipper, która zapewnia płynną i natychmiastową zmianę biegów, a tym samym gwarantuje bezstresową jazdę sportową jak i turystyczną. Pozostałe elementy pakietu Sport, to osłona zegarów, podnóżki kierowcy oraz nakładka na tylne siedzenie w kolorystyce dopasowanej do korpusu ramy motocykla.

Zadaniem pakietu Styl jest podniesienie walorów estetycznych motocykla i zwiększenie poziomu jego ochrony. W zestawie eleganckich dodatków znalazły się elementy ozdobione logo Hondy, takie jak końcówki kierownicy, naklejka ochronna zbiornika dopasowana do jego kształtu (tank pad) oraz solidne crash pady, które wpasowują się w agresywną stylistykę Horneta. Co więcej, sposób mocowania crash padów pozwala na zminimalizowanie ryzyka naruszenia mocowania silnika, gdyż nie są do niego przytwierdzane bezpośrednio.  W ramach pakietu Styl dostępny jest również aluminiowy uchwyt kierownicy, a całości dopełniają naklejki, które kolorystycznie komponują się z malowaniem Horneta.

Amatorzy dalszych wycieczek z pewnością docenią praktyczność pakietu Tour, który obejmuje akcesoria przydatne w trasie, poprawiające komfort podróżowania i zwiększające ilość miejsca na spakowanie niezbędnego bagażu. Należą do nich sakwy boczne i torba na siedzenie pasażera wraz z ich mocowaniami, a także lekka, kompaktowa i nie ograniczająca skrętu kierownicą torba na zbiornik paliwa (tank bag) z przeźroczystą kieszenią na górze oraz drugą, w której można przechowywać drobne przedmioty.

Poszczególne pakiety można dodatkowo wzbogacić elementami, które występują w ofercie jedynie jako oddzielne pozycje. Poczucie luksusu podczas podróżowania z pewnością zwiększy dwukolorowe, skórzane, podwójnie szyte siedzenie kierowcy wyposażone w logo Hondy, a wąskie manetki, dysponujące aż 5 poziomami ogrzewania, pozwolą na komfortowe użytkowanie maszyny w chłodniejsze dni. Są one sterowane prostym w działaniu przełącznikiem i wyświetlane na ekranie TFT, przy czym wyposażono je w zintegrowany obwód chroniący baterię przed rozładowaniem oraz w funkcję pamięci.

Do oferty akcesoriów dla modelu Hornet został również dodany tytanowy tłumik slip-on firmy SC-Project, wyposażony w specjalnie zaprojektowaną osłonę termiczną. Wydech ten podkreśla charakter nowego silnika „Szerszenia”, nieco redukując jego masę i poprawiając osiągi. Co więcej, instalacja tłumika jest bardzo łatwa i nie wymaga dokupienia dodatkowych elementów.

Szczegóły na temat oferty dostępne są na stronie internetowej polskiego oddziału Hondy www.honda.pl

Katalog akcesoriów do motocykli marki Honda znajduje się tutaj: https://www.honda.pl/motorcycles/owners/accessories-merchandise/hace-accessories-catalogue.html#hace/

KOMENTARZE