fbpx
A password will be e-mailed to you.

Honda pochwaliła się nową, mniejszą wersją skutera X-ADV. Niestety na razie pojawi się ona tylko na rynku indonezyjskim. Nowa Honda ADV 150 2020, nawiązuje stylem do modelu X-ADV i choć może nie mieć takich samych zdolności terenowych jak starsza siostra, to bez wątpienia znajdzie swoich fanów.

Skuter wyposażony jest w dokładnie ten sam silnik jaki znajdziemy w skuterze PCX 150 – istnieje zatem szansa, że Honda zdecyduje się na sprzedaż nowości również w USA, bo właśnie tam sprzedawany jest już PCX 150. Wersja indonezyjska napędzana jest silnikiem jednocylindrowym (SOHC), generującym 14,3 KM przy 8500 obr./min. Poza tym silnik posiada system… start/stop (?). W każdym razie wygląda to tak, że po zatrzymaniu i wrzuceniu na bieg jałowy silnik po chwili milknie. Ta sama funkcja występuje w PCX 150.

ADV 150, tylko Indonezja?

ADV 150 wykorzystuje podwójną ramę kołyskową, prawdopodobnie taką jak w PCX. Zawieszenie składa się z widelca teleskopowego i podwójnych amortyzatorów z tylnym zbiornikiem. Falista tarcza hamulcowa o średnicy 240 mm jest zamontowana na 14-calowym przednim kole, podczas gdy 13-calowe tylne koło wykorzystuje tarczę 220 mm. Na pokładzie oczywiście znajdziemy system ABS.

Honda ADV 150

Obecność Hondy ADV 150 potwierdzono na razie tylko w Indonezji, ale prawdopodobnie będzie oferowana na innych rynkach azjatyckich. Będziemy musieli poczekać – być może amerykańska Honda zdecyduje się ją wprowadzić do sprzedaży w USA jako alternatywę dla PCX 150. Byłoby to naprawdę ciekawe. Nas również powinno to zainteresować, ponieważ terenowy skuter na pewno trafi do wielu wypożyczalni w krajach azjatyckich i będzie stosowany w szeroko pojętej turystyce.
Honda ADV 150
KOMENTARZE