fbpx
A password will be e-mailed to you.

Rozszerzona rzeczywistość jest coraz chętniej wykorzystywana w życiu codziennym. To, co jeszcze parę lat temu wydawało się melodią przyszłości, dziś trafia do regularnej sprzedaży. Tak właśnie stało się w przypadku produktu EyeRide. Oto, w jaki sposób zrewolucjonizuje on jazdę motocyklem!

Design in France

Bezpieczeństwo na drodze jest kwestią priorytetową dla wszystkich producentów pracujących nad nowatorskimi rozwiązaniami dla kierowców. Do takich firm zaliczymy także Eyelights. Korzenie tej francuskiej marki sięgają takich firm jak Airbus czy BMW.

Obecnie wprowadzili na rynek produkt przyszłości – EyeRide. To nic innego jak wyświetlacz przezierny w polu widzenia peryferyjnego – HUD (Head Up Display). Produkt ten jest uniwersalny i może być zamontowany w każdym kasku.

Sam montaż jest szybki i prosty. Warto mieć na uwadze, że korzystanie z EyeRide nie będzie problemem zarówno dla motocyklistów jeżdżących w okularach, jak i tych posiadających kask wyposażony w blendę przeciwsłoneczną.

EyeRide – nowatorski wyświetlacz

Kluczem do tak wysokiej funkcjonalności jest wyświetlacz zastosowany w EyeRide. Francuski producent wykorzystał najmniejszą technologię, jaką jest nano HD OLED. Jasność takiego ekranu wynosi 3000 nitów, a kontrast 100000:1 daje trzy razy lepszy wynik niż w przypadku najnowszych smartfonów.

EyeRide to technologia, która wyświetli trasę podróży bezpośrednio przed Tobą. Informacje stapiają się z tłem, dzięki czemu nie musisz już spoglądać na nawigację, tylko możesz skupić się na jeździe.

EyeRide i Captain Rider – duet doskonały

EyeRide to nie tylko nowoczesny HUD. Aby motocyklista mógł korzystać z pełnego potencjału tego interfejsu, Eyelights przygotował specjalną aplikację – Captain Rider. Dzięki niej możliwa staje się bezprzewodowa komunikacja z wszystkimi motocyklistami w grupie. Podobnie jak Eyeride, Captain Rider współpracuje ze wszystkimi markami interkomów, a także zestawami słuchawkowymi.

EyeRide

Poza tym, EyeRide obsługuje nawigację GPS, dzięki czemu jazda po nieznanych terenach stanie się łatwiejsza. Motocykliści bez problemu będą mogli też słuchać swojej ulubionej muzyki… Wszystko to dzięki kompatybilności z takimi serwisami muzycznymi jak Spotify i Deezer.

Odbiór połączeń telefonicznych również nie będzie problemem. EyeRide jest bowiem wyposażony w specjalny kontroler przyczepiany do kasku, lub pilot bluetooth, który można umieścić na kierownicy jednośladu. To jednak nie koniec udogodnień zastosowanych w tym nowatorskim systemie. Nie można zapomnieć o funkcji sterowania głosem, która jest kompatybilna z Siri oraz asystentem Google.

KOMENTARZE