fbpx
A password will be e-mailed to you.

W swojej najnowszej kampanii ekipa Shiny Side Up pokazuje nie tylko, jak bezpiecznie jeździć albo wyprzedzać, ale też jak wygląda świat oczami motocyklisty oraz kierowcy samochodu. Przed startem sezonu warto przypomnieć i utrwalić sobie kilka przydatnych zasad.

Brytyjska grupa Shiny Side Up to profesjonaliści zajmujący się bezpieczeństwem ruchu drogowego, badaniem kolizji i zarządzania ruchem. Ich cel jest prosty – zmniejszenie liczby śmiertelnych i poważnych ofiar wypadków motocyklowych, zarówno tych zdarzających się podczas jazdy rekreacyjnej, jak i w drodze do pracy.

Z tego powodu ekipa stworzyła nową kampanię wideo, mającą na celu poprawę świadomości motocyklistów oraz kierowców samochodów. Chcą sprawić, by uczestnicy ruchu przestali popełniać tzw. klasyczne błędy, należące do najczęstszych przyczyn kolizji.

Sorry Mate I Didn't See You

Kampania o wdzięcznej nazwie „Sorry Mate I Didn’t See You” (Przepraszam stary, nie widziałem cię) to zbiór ośmiu materiałów wideo traktujących m.in. o mijaniu samochodów, skręcaniu w lewo, wyprzedzaniu czy pokonywaniu zakrętów.

Filmy są produkowane przy użyciu grafik 3D generowanych komputerowo. W kluczowych momentach następuje stopklatka, a na ekranie pojawiają się ważne wskazówki dotyczące bezpieczniejszej jazdy.

W pierwszym odcinku dowiadujemy się, jak bezpiecznie wyprzedzać. W materiale wideo zwracana jest uwaga, by nie wyprzedzać przed skrzyżowaniem, a kierowca powinien zawsze sprawdzić w lusterkach, czy ktoś go nie omija. 

Ważna sprawa – filmy powstały z myślą o warunkach brytyjskich, czyli ruchu lewostronnym. Należy więc mocniej uruchomić wyobraźnię i przenieść przedstawiane sytuacje „na prawo”, ewentualnie oglądać materiały z użyciem dużego lustra 🙂

KOMENTARZE