fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dwa dni. Miliony kilometrów. Jedna pasja, która jednoczy wszystkich motocyklistów.

Tylko jazda. W ten prosty sposób chcemy wyrazić pasję, która łączy motocyklistów na całym świecie, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy marki pojazdu. W haśle tym zawiera się także wszystko, co motocyklista musi zrobić, by dołączyć do tysięcy posiadaczy motocykli Harley-Davidson, w tym tych zrzeszonych w Harley Owners Group, którzy 27 i 28 czerwca wezmą udział w wydarzeniu Harley-Davidson® World Ride i wyruszą w drogę, by cieszyć się wolnością.


REKLAMA

„Jedną z pięknych rzeczy związanych z jazdą motocyklem jest to, że pozwala ona oderwać się od codzienności i doznać uczucia niczym niezmąconej wolności i radości” – mówi Ken Ostermann, dyrektor naczelny ds. zintegrowanych operacji marketingowych w Harley-Davidson. „Udział w Harley-Davidson World Ride to sposób na doświadczenie takiej właśnie radości życia podczas jazdy na motocyklu oraz możliwość podzielenia się nią z innymi.”

Jeden świat, dwa dni, miliony kilometrów

Zapoczątkowany w 2008 przez organizację Harley Owners Group (Klub posiadaczy motocykli Harley) jako coroczne wydarzenie motocyklowe Million Mile Monday (Poniedziałek Miliona Mil) rozwinął się w 2012 roku w dwudniową imprezę pod nazwą Harley-Davidson World Ride, aby dać możliwość udziału jeszcze większej liczbie motocyklistów na całym świecie. W 2014 uczestnicy przejechali ponad 16 milionów kilometrów – pojedynczo, w mniejszych i większych grupach, korzystając z różnorodnej oferty powiązanych imprez organizowanych przez dealerów marki Harley-Davidson na całym świecie. Wszystkich łączyła jedna pasja – jazda na motocyklu. W 2015 roku wydarzenie to również odbywa się w formacie dwudniowym, ale w sobotę i w niedzielę, by mogło w nim wziąć udział jeszcze więcej motocyklistów na całym świecie.

„Elektryzujące uczucie wolności i niezależności, którego doświadcza się jadąc na motocyklu może mieć siłę zmieniającą ludzkie życie. Udział w wydarzeniu World Ride to doskonała możliwość podzielenia się tym uczuciem także z kimś, kto nie jeździ, na przykład zapraszając taką osobę w charakterze pasażera” – zauważa Ostermann.

Czy to przez miasto, przez wieś, czy tereny podmiejskie – liczy się każdy kilometr. Każdym przejechanym kilometrem można się podzielić logując się na stronę dostępną pod adresem h-d.com/worldride, na której licznik będzie sumował dystanse przejechane wspólnie przez wszystkich uczestników imprezy.


REKLAMAREKLAMA


Uczestnicy Harley-Davidson World Ride mogą również dodawać przejechane przez siebie odległości do licznika na stronie World Ride oraz dzielić się swoimi historiami i zdjęciami za pośrednictwem mediów społecznościach, takich jak Facebook i Twitter, korzystając z #HDworldride. Motocykliści, którzy podadzą przejechany przez siebie dystans, mogą także pobrać – ze strony internetowej World Ride – certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wydarzeniu.

World Ride to nie jedyne wydarzenie, które Harley-Davidson proponuje tego lata żądnym wolności i przygody motocyklistom. Harley-Davidson ‚Discover More 2015’ to nazwa wyprawy życia Luisa Castilla, który został wybrany spośród ponad 10 tysięcy kandydatów do pracy będącej marzeniem każdego motocyklisty, czyli do w całości opłaconej dwumiesięcznej wyprawy przez Europę na motocyklu Harley-Davidson Street Glide Special. Luis Castilla wyruszył 26 maja z Londynu. Jego trasę śledzić można na stronie Greatest Rides. Na tej samej stronie inni motocykliści również mogą umieszczać informacje o swoich wielkich wyprawach oraz szukać inspiracji do podróży, dzięki trasom publikowanym przez innych użytkowników.

 

Więcej na temat wydarzenia Harley-Davidson World Ride na stronie: h-d.com/worldride.

KOMENTARZE


REKLAMA