fbpx

Harley-Davidson zaprezentował trzy wyjątkowe maszyny Fast Johnnie z nowej kolekcji Enthusiast. Dostępne w limitowanej edycji trio motocykli inspirowane jest stylistyką samochodów muscle cars z lat 60. i 70.

Harley-Davidson celebruje kulturę muscle car i jej wyścigowe dziedzictwo, wprowadzając motocykle Fast Johnnie, dodatkową stylizację dla rocznika 2023, w nowej kolekcji Enthusiast. Ten specjalny schemat malowania w kolorze Blue Fuse z białymi wyścigowymi paskami, jest oferowany jako fabryczna opcja w trzech modelach Harley-Davidson 2023: Low Rider ST, Street Glide ST i Road Glide ST. Produkcja tych maszyn jest ograniczona do łącznie nie więcej niż 2000 modeli na całym świecie.

Maszyny z kolekcji Enthusiast są hołdem dla motocyklistów-pasjonatów Harley-Davidson oraz są inspirowane ich historiami i dziedzictwem. Schemat malowania Fast Johnnie nawiązuje do kultowych motywów stylistycznych samochodów typu muscle car i pony z lat 60. i 70. – kontrastujące paski „wyścigowe” na odważnym kolorze podstawowym oraz symboliczny znak lub logo włączone do pakietu graficznego. Te elementy służyły do stworzenia oczywistej wizualnej różnicy między wersją podrasowanego samochodu o wysokich osiągach a wersją standardową tego samego modelu.

Postać świnki Fast Johnnie umieszczona po lewej stronie zbiornika paliwa pojawia się również na motocyklach zespołu fabrycznego Harley-Davidson Screamin’ Eagle ścigających się w serii MotoAmerica King of the Baggers. Grafika została zainspirowana historią prosiaka o imieniu Johnnie adoptowanego w 1920 roku przez kierowcę wyścigowego Harley-Davidson i członka sławnej ekipy Wrecking Crew, Raya Weishaar’a, który stał się maskotką zespołu. Prosiaczek często siedział na zbiorniku paliwa podczas zwycięskiego okrążenia motocykla po wyścigu i jest też zwykle uważany jako źródło nazwy „Hog” używanej do dziś w Harley-Davidson.

„Grafika z paskami jest potężnym sygnałem dla pokolenia, które osiągnęło dojrzałość w tamtej epoce i nadal ma wpływ na dzisiaj” — powiedział Brad Richards, wiceprezes ds. projektowania i dyrektor kreatywny Harley-Davidson. „Bazowy kolor Blue Fuse wybrany dla Fast Johnnie przypomina popularny ton z ery samochodów typu muscle car. W przypadku pasków graficznych użyliśmy niestandardowego białego koloru, opracowanego tak, aby autentycznie odzwierciedlał epokę. Nanieśliśmy klasyczny wzór pasków – cienki, szeroki i cienki –  po bokach i na górze karoserii motocykla. Ten wygląd to czysta Americana”.

Na zbiorniku i przednim błotniku napis „Harley-Davidson” zastępuje jeden z cieńszych pasków. W zależności od modelu motocykla, pasy są nakładane na oba błotniki, górę i bok zbiornika paliwa, owiewkę oraz panele boczne i kufry. Logo kolekcji Enthusiast znajduje się na tylnym błotniku. 

Kolekcja motocykli Enthusiast Fast Johnnie – Low Rider ST

Pakuj się i ruszaj ścigać horyzont. Model Harley-Davidson Low Rider ST to amerykański motocykl sportowo-turystyczny z silnikiem w układzie V dla tych, którzy kochają czysty i smukły styl West Coast i pożądają niesamowitych osiągów układu napędowego Milwaukee-Eight 117 V-Twin. Low Rider ST to kwintesencja charakteru Harley-Davidson. Mechaniczne maszyna jest identyczna jak model Low Rider ST z rocznika 2023.

Specjalny schemat malowania:

  • Kolor Blue Fuse z białymi wykończeniami custom
  • Logo kolekcji Enthusiast na tylnym błotniku
  • Grafika po obu stronach zbiornika paliwa – Fast Johnnie po lewej, logo Bar&Shield po prawej

Harley-Davidson Fast Johnnie – Low Rider ST

Kolekcja motocykli Enthusiast Fast Johnnie – Street Glide ST

Harley-Davidson Fast Johnnie – Street Glide ST

Podrasowane osiągi i styl turystycznego baggera dla tych, którzy po prostu nie mają dość. Model Street Glide ST łączy w sobie muskularny układ napędowy Milwaukee-Eight 117 z wpływami stylistycznymi West Cost i nowymi wykończeniami w ciemniejszym brązie. Niezmniejszony komfort i kultowa owiewka batwing przemawiają do tradycjonalistów. Poznaj nową klasę osiągów i stylu Harley-Davidson. Mechaniczne maszyna jest identyczna jak model Street Glide ST z rocznika 2023.

Kolekcja motocykli Enthusiast Fast Johnnie – Road Glide ST

Elegancki model Road Glide ST sprawia jeszcze większe wrażenie niż kiedykolwiek i jest wspierany potężną mocą układu napędowego Milwaukee-Eight 117. Stylistyka West Coast i czarno-brązowe wykończenia wyróżniają ten motocykl z tłumu wyczynowych zawadiaków. Legendarny komfort i „nos rekina” sprawiły, że owiewki stały się atrakcyjne dla tych, którzy chcą szybko pokonywać bezkresną drogę. Mechaniczne maszyna jest identyczna jak model Road Glide ST z rocznika 2023.

Cechy stylistyczne modeli Fast Johnnie Road Glide ST i Fast Johnnie Street Glide ST

  • Kolor Blue Fuse z białymi wykończeniami custom
  • Logo kolekcji Enthusiast na tylnym błotniku
  • Grafika po obu stronach zbiornika paliwa – Fast Johnnie po lewej, logo Bar&Shield po prawej
  • Dział Harley-Davidson Genuine Motor Parts & Accessories oferuje dopasowane kolorystycznie kufry King Tour-Pak i Chopped Tour-Pak oraz pokrywy kufrów bocznych z głośnikami.

Harley-Davidson Fast Johnnie – Road Glide ST

Harley-Davidson hołduje ponadczasowej pogoni za przygodą i wolności dla duszy. Odwiedź www.harley-davidson.pl, aby dowiedzieć się więcej o wszystkich modelach z rocznika 2023, w tym: Grand American Touring, Cruiser, Sport, Adventure Touring i Trike, a także o programie H-D Certified oraz o nowym wyposażeniu do jazdy, akcesoriach i nie tylko.

KOMENTARZE