fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wojtek Grodzki, lepiej znany jako ?Mysz?, wygrał trzecią z rzędu edycję polskiej Gymkhany. Tym samym, sponsorowany przez Inter Motors zawodnik klubu TNT Motocross, zapewnił sobie zwycięstwo w historycznej, pierwszej edycji tej imprezy.

Wojtek, podczas gdańskiej rundy jechał na użyczonej przez importera Hondzie Hornet. Pomimo tego, że był to jego debiut na tym motocyklu, uzyskał kilkusekundową przewagę nad rywalami, co świadczy o klasie zawodnika TNT.

Gymkhana to jazda na czas, po krętym, krótkim torze. To zderzenie styli i technik jazdy. W Gymkhanie liczy się technika jazdy, optymalny tor, operowanie gazem i sprzęgłem, a rodzaj sprzętu odgrywa rolę drugoplanową.

Organizatorzy docenili styl jazdy „Myszy” na tyle, że w jednej z kolejnych rund z Wojtkiem będzie się ścigał utytułowany zawodnik z Japonii – ojczyzny Gymkhany.

Kolejną planowaną rundą, będą zawody w Poznaniu, które odbędą się 27-28 sierpnia, jednak z uwagi na wielkie zainteresowanie tą formą rywalizacji, organizatorzy rozpatrują także rundę „bonusową”, w Warszawie.

 

Tekst: Grzegorz Zieliński | Zdjęcia MC Films

KOMENTARZE