fbpx

Już w najbliższy czwartek cykl halowych, motocyklowych Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro zawita do Izraela! Będzie to czwarta, a zarazem przedostatnia runda tego sezonu. Czy Bolt utrzyma się na czele stawki? Czy może depczący mu po piętach Jonny Walker wywrze większą presję skutkując zmianą lidera w klasyfikacji generalnej? Co pokażą Taddy Błażusiak i Dominik Olszowy?

Podczas ubiegłorocznego debiutu SuperEnduro w Jeruzalem na najwyższym stopniu podium stanął aktualny Mistrz Świata – Billy Bolt, który również w tym sezonie zdaje się nie do zatrzymania. Billy do tej pory stracił jedynie pięć punktów, które wyrwali mu Walker i Błażusiak podczas drugiego finału w Niemczech. Poza tym Bolt wygrał w tym sezonie wszystkie wyścigi i wszystkie SuperPole, dzięki czemu na swoim koncie ma już 184 punkty.

Drugim zawodnikiem w stawce, ze stratą 26 punktów do lidera jest Jonny Walker. Jonny od początku sezonu zaciekle goni swojego rodaka i czeka na każde jego najmniejsze potknięcie. Warto wspomnieć, że to właśnie Walker zajął w zeszłym roku drugą pozycję w Izraelu. Czy możemy się więc spodziewać powtórki? Czy może tym razem Jonny zaatakuje mocniej i po raz pierwszy w tym sezonie stanie na najwyższym stopniu podium? Oczy wszystkich Polaków skierowane są oczywiście na naszych biało-czerwonych reprezentantów! To właśnie Taddy Błażusiak, najbardziej utytułowany zawodnik SuperEnduro na świecie, w ubiegłym roku zamykał „pudło” izraelskiej rundy. Z kolei pnący się do góry z wyścigu na wyścig i głodny kolejnych sukcesów Dominik Olszowy, jest jednym z czarnych koni tego sezonu. Młody Polak niejednokrotnie już wdawał się w widowiskowy pościg za Boltem i Walkerem, nie odstępując swoich rywali praktycznie na krok i pokazując naprawdę fenomenalny styl jazdy.

Kogo zobaczymy na podium w Jeruzalem? Czy Bolt pójdzie za ciosem trzech pierwszych rund sezonu? Czy może wyjazd na Bliski Wschód zapoczątkuje niespodziewaną rotację miejsc na czele stawki? Przekonamy się już w najbliższy czwartek 2 marca!

Pamiętajcie też, że wielki finał sezonu Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro odbędzie się już 18 marca w Arenie Gliwice. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.super-enduro.com.pl/gliwice/

Bilety na Mistrzostwa Świata SuperEnduro w Gliwicach:

Eventim.pl: https://www.eventim.pl/artist/superenduro/

E-bilet.pl: https://sklep.ebilet.pl/204632308068646919

Facebook: https://www.facebook.com/superenduro.poland

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/518195169644712 

zdjęcia: Lukas Nazdraczew / Agencja Sport UP

KOMENTARZE