fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ducati słynie z ekskluzywnych wersji specjalnych swoich motocykli, które pomimo najczęściej absurdalnie wysokich cen, sprzedają się na pniu. Bolońska marka często współpracuje przy tym z innymi renomowanymi producentami spoza branży motocyklowej, np. samochodowymi, odzieżowymi czy nawet meblarskimi. Tym razem Ducati zaprezentowało bardzo popularny model Scrambler Desert Sled będący hołdem dla tradycyjnej włoskiej kuchni i tamtejszego legendarnego producenta makaronu – firmy Barilla.  

W naszej branży zwykło się mówić, że nie ma nic bardziej włoskiego niż motocykle Ducati. A przecież nie samą branżą żyją motocykliści. Wielu z nas uwielbia również dobrze zjeść, a jeśli chodzi o włoską kuchnię, absolutną legendą jest marka Barilla, czyli działający nieprzerwanie od 1877 roku producent wspaniałych makaronów. Przecięcie się dróg obu tych marek było tylko kwestią czasu, a efekt tego spotkania możemy właśnie podziwiać.

Advertisement

Ducati Scrambler Barilla to motocykl, który zaprezentowano w zeszły weekend w nieprzypadkowym miejscu – na dorocznych targach gastronomicznych w Genui. W zasadzie już pierwszy rzut oka na tę maszynę mówi wszystko. Na granatowym zbiorniku paliwa (tradycyjny kolor opakowań makaronu) znajdziemy piękne czerwone logo Barilli. W tym samym czerwonym kolorze utrzymano ramę. Najbardziej charakterystycznym elementem tego Scramblera są jednak szprychy w złocistożółtym kolorze, wprost nawiązujące do barwy i kształtu nieugotowanych nitek makaronu spaghetti. Uzyskanie i utrwalenie tego wspaniałego koloru na stalowych szprychach było niezwykle trudne, ale z pomocą przyszła sama włoska kuchnia. Do stworzenia pigmentu wykorzystano wywar z pszenicy Durum, tej samej, z której produkuje się słynne makarony.

Wygląd to jednak nie wszystko. Ducati Scrambler Barilla otrzymało również półaktywne, elektronicznie sterowane zawieszenie, znane m.in. z turystycznej Multistrady. Tu również pojawił się ukłon w stronę włoskiej tradycji gastronomicznej, ponieważ zamiast typowych określeń nastawów Soft, Medium i Hard, w menu znajdziemy określenia zaczerpnięte ze skali twardości przy gotowaniu makaronu, kolejno: Morbido, Mediocre, Al Dente i Difficile.

Jak powiedział nam Pietro Pastani Carbonara, menadżer projektu:

Włochy to słońce, wolność, kręte drogi, motoryzacja, słynny design i wspaniała kuchnia. Emanacją tego wszystkiego jest Ducati Scrambler Barilla, będący tegorocznym sztandarowym projektem Centro Stile Ducati. Ogromne zainteresowanie tym modelem otwiera nam drogę do kolejnych przedsięwzięć inspirowanych włoską kuchnią. Jesienią pokażemy XDiavela Prosciutto e Funghi, czyli nasz hołd dla tradycyjnej, najlepszej na świecie pizzy. Obecnie razem z Pirelli pracujemy nad stworzeniem opon w kolorze lekko przypieczonego ciasta.

Więcej informacji na temat ceny i dostępności modelu Scrambler Barilla znajdziecie u dealerów Ducati oraz na stronie www.ducatipolska.pl

KOMENTARZE