fbpx
A password will be e-mailed to you.

Ponad pięćset motocykli Ducati Panigale V4 z limitowanej serii dedykowanej mistrzom świata MotoGP – Pecco Bagnaii i WSBK – Alvaro Bautiśćie, wyprzedało się w zaledwie kilka godzin. Mało tego, podobno niektórzy kupowali od razu po dwie maszyny… W końcu jak szaleć, to szaleć!

Zaledwie kilkanaście dni temu informowaliśmy, że Ducati postanowiło w wyjątkowy sposób uczcić mistrzowski sezon 2022. Po tym, jak motocykliści jeżdżący na czerwonych maszynach zgarnęli w zasadzie wszystko w MotoGP i World Superbike, powodów do świętowania było sporo. W końcu Pecco Bagnaia wywalczył pierwszy tytuł dla Ducati w MotoGP od czasu Casey’a Stonera w 2007 roku. Z kolei w WSBK wraz z Alvaro Bautistą udało się powtórzyć sukces Carlosa Checki z sezonu 2011.

Z tej okazji włoski producent wypuścił na rynek limitowaną edycję modelu Ducati Panigale V4, inspirując się Desmosedici GP Pecco Bagnaii i Panigale V4 R Alvaro Bautisty. Motocykle zostały uroczyście zaprezentowane podczas niedawnej konferencji prasowej poprzedzającej wydarzenie „Campioni in Piazza2”, podczas którego Ducati świętowało historyczne osiągnięcie wraz z fanami.

Motocykle zaprezentował wówczas na specjalnej konferencji prasowej dyrektor generalny Ducati, Claudio Domenicali. Towarzyszyli mu oczywiście mistrzowie: Pecco Bagnaia i Alvaro Bautista. Limitowane wersje jednośladów okazały się strzałem w dziesiątkę, a wielu Ducatisti chciało wzbogacić swoją kolekcję o Panigale V4 2022 World Champion Replica w obu wersjach kolorystycznych.

Motocykle wyprodukowano w liczbie 260 każdy. To hołd dla roku 1926, w którym powstała marka Ducati. Co ciekawe, wszystkie maszyny wyprzedano w zaledwie kilka godzin. Cena jednego Panigale V4 w limitowanej wersji World Champion Replica wynosiła ok. 275 tysięcy złotych.

Advertisement

Jak mówił Francesco Milicia, VP Global Sales & After Sales Ducati: Rok 2022 był niesamowitym rokiem dla Ducati zarówno na torze, jak i na rynku. Potwierdziła się integracja i ciągły transfer technologii i wiedzy między modelami produkcyjnymi a wyścigami. Pomyśleliśmy, że najlepszym sposobem na wspólne świętowanie sukcesów mijającego roku wraz z Ducatisti będzie zaoferowanie im wyjątkowych, numerowanych motocykli, indywidualnie podpisanych przez Pecco i Alvaro. Chcieliśmy również złożyć hołd naszej historii, przypominając obiema replikami o założeniu Ducati, którego początki sięgają 1926 roku”.

Obie mistrzowskie wersje Panigale V4 2022 oferowane były wyłącznie w konfiguracji jednoosobowej. Na owiewkach nie zabrakło barw znanych z motocykli Pecco i Alavro z MotoGP oraz WSBK, w tym ich numerów z przodu. Warto też zwrócić uwagę na detale, takie jak oczywiście indywidualny numer każdej z maszyn. Wyposażenie techniczne uzupełniały takie elementy, jak suche sprzęgło, dopuszczony do ruchu ulicznego tłumik Akrapovič, zaciski Brembo Stylema R z pompą MCS, czy regulowane podnóżki Rizoma. Było też kilka elementów z włókna węglowego, a maszyny dedykowane Alvaro Bautiście miały ponado zbiornik paliwa wykonany ze szczotkowanego aluminium.

Ci, którzy będą chcieli wykorzystać osiągi tych dwóch motocykli na torze, będą mogli zamontować dodatkowe akcesoria, które także znajdują się w pakiecie. Każda maszyna zostanie dostarczona swojemu nowemu właścicielowi w specjalnej skrzyni z dedykowaną grafiką. W pakiecie znajduje się także certyfikat autentyczności, spersonalizowany pokrowiec na jednoślad oraz system zbierania danych Ducati Data Analyser+.

KOMENTARZE