fbpx
A password will be e-mailed to you.

Andrea Dovizioso, zawodnik fabrycznego teamu Ducati w MotoGP, w nowym sezonie będzie startował w kasku Suomy, wracając do tej marki po trzech latach przerwy.

”Znam wysoki poziom bezpieczeństwa i solidność kasków Suomy, więc szybko podjąłem decyzję„ – wyjaśnił Dovizioso. Suomy przygotowało dla niego bardzo lekki, wyczynowy kask SR-SPORT, przygotowany i opracowany pod kątem użytkowania w sporcie wyczynowym (z wizjerem ze zrywanymi warstwami, wyścigową maską i wyściółką dostosowaną do potrzeb kierowcy).

Grafika, przygotowana przez Roby Design, wyraża rozwój charakteru Dovizioso. Na czerwonym tle (ściśle rzecz biorąc – kolorze Ducati), na którym znalazło się też logo teamu z Borgo Panigale, po bokach widoczne są sylwetki dwu galopujących koni. Biały symbolizuje racjonalność i szczerość zawodnika, czarny – ”ciemniejszą„ stronę jego osobowości – emocje, przebojowość i męstwo. ”Dotąd byłem raczej tym >białym koniem<, lecz w tym sezonie chcę walczyć z większą śmiałością, bardziej agresywnie„ – wyjaśnił kierowca Ducati.

Kaski z nową grafiką mają być dostępne od końca kwietnia.

KOMENTARZE