fbpx
A password will be e-mailed to you.

Daniel Blin szykuje się na poważne zmiany w sezonie 2021! Polak zmienia nie tylko motocykl, ale też serię wyścigową. Jak poradzi sobie na R6?

Po zaciętej rywalizacji w sezonie 2020 w serii World Supersport 300, Daniel Blin w tym roku zmienia kategorię i przesiada się na większy motocykl. I może jego kariera trwa stosunkowo krótko, ale 19-latek z Torunia rozwija się w rzadko spotykanym tempie.

Po zwycięskich sezonach na Pit Bike oraz w Alpe Adria w trzysetkach, Daniel nabrał apetytu na zbieranie doświadczenia w mocniejszych seriach. Od 2017 roku startował więc w Mistrzostwach Świata serii Supersport 300 oraz w mistrzostwach Włoch. W minionym, trudnym sezonie, Blinek wywalczył swój pierwszy punkt w Mistrzostwach Świata.

W międzyczasie, w oczekiwaniu na opóźniający się start rywalizacji w 2020 roku, Daniel wcielił się w rolę trenera młodszych i mniej doświadczonych zawodników! „Dało mi to dużo satysfakcji. Tym bardziej, że wielu z nich udało się zdobyć Mistrzostwo Polski w swoich kategoriach” – wyjaśniał.Daniel Blin za czasu startów w World Supersport 300Na rok 2021 Blinek łączy siły z ekipą AF Motors Yamaha Racing Team, z którą wystartuje w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Alpe Adria w klasie Superstock 600 na Yamasze YZF-R6.

„Siedziałem na koniec 2020 roku bez większych perspektyw na dalsze starty, ponieważ pokończyły mi się środki i nie było mowy o kontynuowaniu przygody z mistrzostwami świata Supersport 300” – przyznał Daniel. „Na szczęście rękę wyciągnął do mnie szef zespołu AF Motors Yamaha Racing, Darek Markiewicz, któremu bardzo dziękuję za tę szansę”.Daniel Blin na Yamasze R6 w 2021 roku„Będziemy startowali razem w Stock 600 w pucharze Europy Alpe Adria w klasie Stock 600 na Yamasze R6. Bardzo się cieszę, bo wiem, że AF Racing to bardzo profesjonalny team, który wcześniej obsługiwał jedynie motocykle Ducati, a teraz wziął się za Yamahę, na której jeżdżę od zawsze”. 

„Co prawda tylko raz w życiu miałem okazję przejechać się sześćsetką po torze w Poznaniu i była to Yamaha R6 z 2008 roku. Na pewno przez tych 13 lat sporo pozmieniało się, jeśli chodzi o konstrukcję. Jednakże czasy, jak na pierwsze przejazdy, były jednak bardzo zadowalające, więc patrzę na ten nadchodzący sezon optymistycznie. Nie mogę już doczekać się pierwszych testów nowej maszyny. Moim zdaniem będzie to petarda! Teraz tylko czekać na sezon, aż się zrobi ciepło i ruszamy na tory!” – dodawał.

Pierwsze testy Blina na Yamasze R6 odbędą się w przyszłym miesiącu. Zmagania Alpe Adria mają wystartować pod koniec maja rundą w Poznaniu.

Więcej informacji o Danielu znajdziecie na jego profilu na Facebooku.

KOMENTARZE