fbpx
A password will be e-mailed to you.

Przedostatni etap tegorocznego Rajdu Dakar 2021 umocnił pozycję polskich zawodników w klasyfikacji generalnej. Najlepszą pozycję zajmują Aron Domżała i Maciej Marton, którzy po dzisiejszych zmaganiach obronili 3. pozycję. 11. etap Rajdu Dakar 2021 może zaliczyć do udanych również Kamil Wiśniewski, który awansował na 4. pozycję w klasyfikacji generalnej. Jak sobie radzą pozostali Polacy?

Konrad Dąbrowski z DUUST Rally Team, najmłodszy Polak na tegorocznej edycji Rajdu Dakar, po 11. etapie zajmuje 29. pozycję w klasyfikacji generalnej motocykli. Do lidera generalki, Kevina Benavidesa, ma stratę ponad 10 godzin i 33 minut.

Jakub Przygoński i Timo Gottschalk z zespołu ORLEN Team po dzisiejszych zmaganiach na arabskiej pustyni zajmują 4. pozycję w klasyfikacji generalnej. W klasie samochodów prowadzi duet Stephane Peterhansel i Eduardo Boulanger z zespołu X-Raid Mini JCW Team, do których polski kierowca ma stratę ponad 2 godzin i 32 minut.

W klasie ATV na 4. pozycji plasuje się polski zespół Energylandia Rally Team, w którego skład wchodzą Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk. Po 11. etapie Rajdu Dakar 2021 mają stratę do lidera na poziomie ponad 1 godziny i 21 minut. Kolejny polski zespół w klasie ATV, czyli Marek Goczał i Rafał Marton z Energylandia Rally Team, zajmuje 9. lokatę w klasyfikacji generalnej ze stratą ponad 4 godzin i 33 minut.

>> Zobacz podsumowanie pierwszej połowy Rajdu Dakar 2021<<

Zdjęcia Konrada Dąbrowskiego: oficjalny profil Konrad Dąbrowski #537

KOMENTARZE