fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wszyscy już wiemy, co wydarzyło się wczoraj – rosyjskie wojska najechały Ukrainę i za naszą wschodnią granicą trwa w tej chwili regularna wojna. W tej sytuacji ciężko myśleć o czymkolwiek innym. Wiemy też, że środowisko motocyklowe jest zawsze skore do pomocy. Dlatego chcemy nakierować was na sprawdzone inicjatywy pomocy Ukraińcom, które możecie wesprzeć bez obaw o wyłudzenia i żerowanie na cudzej krzywdzie.

Jeśli kogoś dziwi ten artykuł, to szybkie wyjaśnienie: jesteśmy i będziemy serwisem czysto motocyklowym, a w naszym rozumieniu jako motocyklistów i przede wszystkim ludzi, pomaganie tam, gdzie można pomóc, jest po prostu obowiązkiem. Stąd często widzicie u nas informacje o akcjach i zbiórkach na chorych i potrzebujących.

Tym razem czeka nas kryzys, jakiego dawno nie było. Pomocy potrzebuje cały kraj, nasz sąsiad. Ojczyzna ponad miliona Ukraińców żyjących i pracujących w Polsce, w której zostały rodziny wielu z nich. Dla nas, motocyklistów, cel wielu fantastycznych wyjazdów, a także kraj tranzytowy w drodze na Kaukaz i w dalsze rejony Azji. Brutalnie zaatakowany ze wszystkich stron i w zasadzie bez powodu.

Ukraina. Fot Tobiasz Kukieła

Fot. Tobiasz Kukieła

Niestety ciężkie czasy sprzyjają różnej maści oszustom i naciągaczom. Możemy się spodziewać, że pojawi się mnóstwo nowych akcji i fundacji. Oczywiście chylimy czoła przed uczciwymi organizatorami, ale też zwracamy uwagę, że wśród nich pojawią się również ci, którzy na ukraińskiej tragedii będą chcieli się dorobić. Zachęcamy więc do dokładnej weryfikacji inicjatyw, które chcecie wesprzeć. 

My ze swojej strony polecamy listę przygotowaną, sprawdzoną i stale aktualizowaną przez portal Onet.pl. Wspomagając jedną z tych organizacji macie pewność, że wasze pieniądze trafią do naprawdę potrzebujących. Traficie tam klikając na żółty przycisk z linkiem, umieszczony poniżej. A my mamy nadzieję, że ten koszmar niedługo się skończy…

Lista organizacji pomagających Ukrainie
KOMENTARZE