fbpx
A password will be e-mailed to you.

Bielizna termoaktywna to jeden z podstawowych elementów odzieży nie tylko dla sportowców, ale przede wszystkim motocyklistów. Dzięki niej podróże są bardziej komfortowe, a nasze ciało nie jest aż tak narażone na przegrzanie.

Bielizna termoaktywna, powoduje, że wilgoć transportowana jest na zewnątrz, podczas, gdy zwykła koszulka bawełniana ją zatrzymuje. To bardzo ważne nie tylko w sytuacji kiedy na zewnątrz jest gorąco, a my chcemy uzyskać jak najwyższy poziom komfortu i higieny, ale również gdy temperatura spada do wartości zdecydowanie nieprzyjaznych motocyklistom. Wtedy suche ciało staje się kwestią kluczową dla utrzymania odpowiedniej temperatury – właśnie dlatego tak ważna jest dobra odzież termoaktywna

Jest gorąco? Ubierz się!

Dla wielu osób może się to wydawać kuriozalne, ale kiedy robi się naprawdę ciepło, dobrze jest się ubrać, w bieliznę termoaktywną. Co prawda krótki rękaw wydaje się bardziej na miejscu, ale przekonałem się już, że długi rękaw (w przypadku bluzy COOLER z długim rękawem) ma sens. Co prawda podchodziłem do tego rozwiązania nieufnie, ale już w pierwszych sekundach po założeniu poczułem na ciele przyjemne uczucie chłodu. Pojęcia nie mam jak to działa, ale jest to wyczuwalne. To samo dotyczy spodni. Producent zarzeka się, że wspomniany wcześniej efekt chłodzenia obniża temperaturę na powierzchni ciała o 1°C. Niby niewiele, ale naprawdę to czuć.

Brubeck. Polska bielizna termoaktywna, która sprawia, że latem jest chłodniej

Gdybyśmy jednak pominęli marketingowe przechwałki i chcieli naprawdę sprawdzić jak to działa, wystarczy pójść do sklepu, wziąć z półki spodnie czy bluzę i przyłożyć ją do ciała, lub zwyczajnie przymierzyć – efekt ten poczujecie już po kilku sekundach!

Komfort jazdy

Tak naprawdę, gdybym odrzucił zaawansowane rozwiązania technologiczne i skupił się tylko 1:1 na działaniu bielizny, to też mnie ona przekonuje. Przede wszystkim ciało łatwiej przesuwa się wewnątrz ubrań motocyklowych – to ważne w trakcie jazdy po zakrętach. Bezszwowa konstrukcja nie powoduje otarć, znika efekt przyszczypywania skóry przez siedzenie (w kurtkach i spodniach motocyklowych znajdują się różne rzepy, ochraniacze, suwaki, czy przeszycia) – te zwyczajnie potrafią powodować dyskomfort.

Advertisement

BIELIZNA TERMOAKTYWNA. CZY NAPRAWDĘ JEST AŻ TAK POTRZEBNA?

Tytułem końca, nie mogę zapomnieć o jednej istotnej kwestii: Sprzęt ten powstaje w Polsce, a dla mnie to najistotniejsza kwestia! Więc na koniec podzielę się z Wami szczyptą informacji prosto z centrum dowodzenia Brubecka.


COOLER wykonany  jest w technologii bezszwowej z dwuwarstwowej, oddychającej dzianiny. W jej skład wchodzi wyjątkowa, miękka, chłodząca przędza NILIT BREEZE, która maksymalizuje wentylację organizmu oraz zapewnia szybkie oddawanie nadmiaru ciepła. Specjalny krój, w którym zastosowano liczne strefy wentylacyjne w miejscach o wzmożonej potliwości, potęguje efekt chłodzący i zwiększa komfort użytkowania.

Dowiedz się więcej!
KOMENTARZE