fbpx
A password will be e-mailed to you.

Nawet w Anglii wiedzą, co to diamentowe gody. Na 60-lecie jednego z najbardziej rozpoznawalnych twinów – modelu Bonneville T120 – Triumph przygotował specjalną, limitowaną serię – Diamond Edition – współczesnego wcielenia tego modelu.

Pierwszy Bonneville T120 pojawił się w 1959 roku i od tamtego czasu wykuł sobie pozycję ikony stylu, prowadzenia i dynamiki – jednego z najbardziej znanych, brytyjskich motocykli. Obecna generacja, trzymająca się kultowej nazwy, nadanej na cześć słynnego, wyschniętego, słonego jeziora w USA, godnie kultywuje tę tradycję.

Certyfikat

Rocznicową wersję wyróżnia przede wszystkim unikalne wykończenie baku lakierowanego na biało i z chromowanymi elementami oraz charakterystyczne logo wersji na bocznych panelach. Do tego dochodzą inne dodatki: chromowane pokrywy oraz osłona łańcucha. Całość była inspirowana oryginalnym stylem Bonneville’a sprzed sześciu dekad.

Advertisement

W domu na półce będzie można postawić numerowany certyfikat podpisany osobiście przez Nicka Bloora, szefa Triumpha. Musiała go zaboleć ręka, bo do podpisu miał 900 takich certyfikatów i tyle rocznicowych maszyn trafi na rynek.

KOMENTARZE