fbpx

Rodzina motocykli enduro Barton Motors NXT poszerza się o nowego zawodnika! Do salonów wjeżdża nowość – NXT 150,, mocniejszy od motocykli kategorii 125 i lżejszy od popularnych dwieściepięćdziesiątek. Złoty środek dla początkujących, młodych adeptów offroadu oraz kobiet, seniorów i wszystkich, dla których ważna jest niska masa. Dlaczego właśnie od tego modelu warto zacząć swoją przygodę z enduro?

Istnieje wiele argumentów potwierdzających słuszność wyboru modelu Barton NXT 150 na początek przygody z offroadem. Motocykl ten jest gabarytowo idealnie dobrany do jeźdźca o wzroście od 140 do maksymalnie 170 cm, zatem dobrze będą się na nim czuły osoby w wieku już 10-15 lat, ale także dorosłe dziewczęta, które nie będą chciały walczyć z masą i mocą większej dwieściepięćdziesiątki.

Wertykalnie zamontowany silnik

Jednostka napędowa, jaką zamontowano w NXT 150, to ustawiony pionowo (jak w wyższych modelach NXT 250, NXT 250L, NXT 300), chłodzony powietrzem, czterosuwowy jednocylindrowiec o pojemności, a jakże, 150 ccm. Silnik ten generuje moc 11,5 KM, którą uzyskuje już przy 8500 obr./min. Pięciobiegowa, manualna skrzynia biegów i rozruch elektryczny oraz nożny to atuty tej bezawaryjnej jednostki.

Najważniejsza jest rama!

Bartona NXT 150 zbudowano na solidnej, stalowej, dwuelementowej ramie kołyskowej, podobnej konstrukcji do tych, które tworzą większe modele NXT. Do tego mocne półki przedniego zawieszenia, dużo bardziej wytrzymałe od tych z modeli o mniejszych pojemnościach – DB czy BTS – to kolejny argument za wyborem tej właśnie stopięćdziesiątki.

Duże koła to połowa sukcesu…

Także większe niż w modelu NXT 125  koła są plusem przemawiającym za tym modelem. Przednie koło o średnicy 19, tylne 17 cali, pozwalają na płynną jazdę po nierównościach, zapewniają większą dzielność terenową i przyczepność do luźnego podłoża.

Nie zapominajmy o zawieszeniu

NXT 150, jako motocykl, który jest w stanie unieść nawet osobę ważącą 75 kg. Posiada regulowane tylne zawieszenie z możliwością ustawienia napięcia wstępnego sprężyny centralnego amortyzatora, które pozwoli dostosować działanie tego elementu do wagi jeźdźca.

Cena i gwarancja

A największym, zdecydowanie, argumentem przemawiającym za zakupem Bartona NXT 150 jako pierwszego lub jednego z pierwszych w życiu motocykli w pełni offroadowych jest jego cena. Za kwotę 6199 zł otrzymujemy solidny, bezawaryjny, wygodny i świetnie wyglądający motocykl. Idealny do treningu, podnoszenia offroadowych umiejętności czy też po prostu czerpania przyjemności z jazdy w terenie. Nie zapominajmy też o tym, że Barton daje na swój produkt roczną fabryczną gwarancję, co nieczęsto zdarza się wśród topowych, niehomologowanych modeli największych motocyklowych marek…

Więcej informacji na stronie producenta

Dane techniczne

 

Silnik
Typ: czterosuwowy, jednocylindrowy, chłodzony powietrzem
Pojemność skokowa: 150 ccm
Maksymalna moc 11,5 KM (8,5 kW) przy 8500 obr./min
Rozruch: elektryczny, nożny
Skrzynia biegów manualna 5-biegowa

Wymiary i masa
Długość: 1850 mm
Wysokość: 1130 mm
Szerokość: 790 mm
Rozstaw osi: 1260 mm
Masa: 98 kg
Dopuszczalna ładowność: 75 kg
Zbiornik paliwa: 6,3 l

Koła
Felga przednia: stalowa 1.60-19
Opona przednia: 70/100-19
Hamulec przedni: tarczowy, średnica 230 mm
Felga tylna: stalowa 1.85-16
Opona tylna: 80/100-16
Hamulec tylny: tarczowy, średnica 190 mm

Gwarancja: 1 rok

 

KOMENTARZE