fbpx
A password will be e-mailed to you.

Na całym świecie przybywa pojazdów elektrycznych, nie inaczej jest w naszym kraju. Są one alternatywą dla silników na paliwa stałe. Znacznie obniżają koszt przejechania każdego kilometra i nie zakłócają spokoju naszych sąsiadów. By jednak służyły nam jak najdłużej, musimy pamiętać o odpowiedniej eksploatacji. Szczególnie istotne jest właściwe traktowanie akumulatorów.

Koniec sezonu? Nie zapomnij o baterii

Dla większości motocyklistów sezon dobiegł końca wraz z pierwszymi przymrozkami. Przerzuciliśmy się na cztery kółka lub wybraliśmy komunikację miejską. Wciąż jednak musimy pamiętać o naszych jednośladach, które tak dzielnie nam służyły podczas sezonu. Dzięki przestrzeganiu kilku zasad, wiosną unikniemy przykrych niespodzianek związanych z niemożliwością uruchomienia pojazdu. Wszystkie motocykle i motorowery wyposażone są w akumulatory, o które musimy szczególnie dbać podczas zimowania. Skupmy się jednak na pojazdach w 100% elektrycznych, bo w ich przypadku bateria jest szczególnie ważna, a jej ewentualna wymiana może wiązać się ze sporymi kosztami.

Przeczytaj, zapamiętaj, stosuj te zasady

Podczas zimowania tych pojazdów, ale i sporadycznego używania, należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach:

  • Stosuj oryginalną ładowarkę dołączoną do skutera. Ładowarka musi być ustawiona na odpowiednie napięcie.
  • Kiedy akumulator będzie naładowany, należy go odłączyć od prądu. Nie dopuść do przeładowania akumulatora. Szczególnie wrażliwe są na to baterie Li-on.
  • Przechowuj skuter w dodatnich temperaturach. Jeśli to niemożliwe, to zadbaj przynajmniej o akumulatory. Idealną temperaturą jest temperatura pokojowa, minimalna to 15°C.
  • Nie podłączaj skutera do ładowania bezpośrednio po jeździe. Daj mu ostygnąć.
  • Nie pozwól, aby bateria została całkowicie rozładowana, a jeżeli taka sytuacja się wydarzy, zadbaj o jak najszybsze jej naładowanie.
  • Jeżeli skuter będzie nieużywany przez dłuższy czas, np. zimą – naładuj go do pełna i co dwa tygodnie sprawdzaj, czy nie trzeba go podładować.

Jeśli powyższe punkty zostaną wdrożone, wiosną bez problemów będziecie cieszyć się z jazdy swoimi jednośladami. W razie potrzeby zakupu nowego akumulatora odsyłamy na stronę www.morettiparts.pl

Marka Barton Motors ma w swojej ofercie kilka pojazdów elektrycznych, dwu-, trzy- i czterokołowych. Są to modele: Barton Energy, Barton Energy 2.0, Barton E-max, Barton E-max Li-ion, Barton E-max One, Barton Tres, Barton Quattro. Jeśli szukasz sposobu na tani i cichy środek transportu do jazdy po mieście i bliskich okolicach, mogą być one świetnym wyborem! 

 

KOMENTARZE