fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jednoślady zmieniają się razem z nami. Nie inaczej jest w przypadku pojazdów marki Bajaj. Producent wprowadził właśnie na rynek odświeżoną wersję popularnego modelu Dominar – D400 2021. Dlaczego warto sięgnąć właśnie po nią?

Czym jest Bajaj Auto Limited?

Firma Bajaj jest jednym z największych indyjskich producentów motocykli. Jest także światowym liderem na rynku pojazdów trójkołowych. Nic więc dziwnego, że wysoką jakość mają wpojoną w genach. Fabryki Bajaja opuszcza rocznie ponad 3,5 miliona pojazdów. Nieustannie ulepszają proces produkcji, by ich maszyny stawały się coraz doskonalsze. Tak też stało się w przypadku ich najnowszej generacji modelu Bajaj Dominar D400.

Dominar D400 – sięgnij po przygodę życia

Jeśli cenisz sobie sportowy charakter i turystyczną wygodę, to ten naked jest zdecydowanie dla ciebie. Bajaj Dominar D400 to motocykl o sportowym zacięciu i turystycznym charakterze. Dzięki niemu bezpiecznie i w niezwykle komfortowych warunkach pokonasz nawet bardzo długie dystanse. Do największych atutów modelu 2021 należy przede wszystkim silnik o mocy 40 KM, z podwójnym wałkiem rozrządu w głowicy. 

Dominar D400 jest wyposażony w przedni amortyzator Upside-Down, czyli odwrócony przedni widelec. Dzięki takiemu rozwiązaniu skutecznie zwiększono odporność na siły skręcające, co pozwoliło uniknąć skręcania na półce zawieszenia. Motocykl lepiej więc tłumi nierówności i cechuje się większą precyzją prowadzenia. Ponadto Dominar D400 jest wyposażony w podwójny układ wydechowy oraz dwukanałowy układ ABS. Z kolei tłumik nie tylko podkreśla sportowy charakter motocykla, ale też poprawia parametry silnika.

Jak wprowadzone zmiany wpłynęły na użytkowanie D400 2021?

Zmiany zastosowane w modelu 2021 znacznie poprawiły komfort korzystania z jednośladu. To właśnie przyjemność z jazdy stała się jego największym atutem. D400 z 2021 roku posiada znacznie wyższy moment obrotowy. Motocykl żywiej reaguje na przekręcenie manetki gazu, nie ma mowy o wystąpieniu „dołka”. Kluczowe okazało się także zastosowanie dwóch wałków w głowicy. Dzięki temu udało się ograniczyć drgania.

Bajaja Dominar D400 udoskonalono także pod kątem normy Euro5. Dostosowanie motocykla nie odbiło się jednak negatywnie na jego jakości. Wręcz przeciwnie, silnik Dominara D400 stał się jeszcze lepszy. Konstruktorzy zdecydowali się wdrożyć trzy istotne zmiany. Po pierwsze postawiono na nową mapę układu wtryskowego. Po drugie zastosowano wspomniany już wcześniej drugi wałek rozrządu. Najistotniejsze zmiany zaszły zaś w obrębie układu wydechowego. Wymieniono nie tylko katalizator, ale także układ butli tłumika.  Dzięki temu udało się znacznie zredukować ilość emitowanych spalin, co pozwoliło spełnić obowiązujące, bardzo rygorystyczne normy.

Katalogowa cena modelu Bajaj Dominar D400 2021 wynosi 19 999 zł. Motocykl jest dostępny w kolorze Savanna Green oraz Charcoal Black. Więcej informacji o tym i pozostałych modelach tego producenta znajdziesz na stronie polskiego importera: www.bajaj.pl

KOMENTARZE