fbpx
A password will be e-mailed to you.

Projekty motocykli mają zawsze dwie strony medalu: to, co jest możliwe i to, co prawie niemożliwe. Te 20 konceptów pokazuje nam, czym tak naprawdę może być piękno jednośladów i dlaczego są wystarczająco dobre, by mogły być rzeczywiste.

Motocykl przez innych nazywany również motorem jest pojazdem jednotorowym na dwóch kołach. Motocykle jak wiadomo, różnią się od siebie w zależności od tego, do czego są przeznaczone i jakie mają spełnić zadania. Niektóre jednoślady projektowane są z myślą o dalekich podróżach, inne mają sprawdzić się w warunkach sportowych, wyścigowych lub off-roadowych, a jeszcze inne mają służyć nam jako prosty, szybki i wygodny środek transportu w zatłoczonym mieście.

Motocykle są przecież jednym z najbardziej atrakcyjnych form transportu w wielu częściach świata, a także dla większości ludzi jednym z najczęściej spotykanych typów pojazdów silnikowych. Obecnie szacuję się ponad 200 milionów używanych motocykli na całym świecie.

Jeśli spojrzeć w przeszłość istnieje wiele projektów motocykli, które jeszcze dekadę temu nikt nie spodziewał się, że pojawią się na naszym rynku. A jednak, niektóre z nich zagościły na ulicach, wprawiając wielu miłośników motocykli w podziw, że coś, co jeszcze niedawno stanowiło zwykły projekt, ożyło. Istnieję kilka naprawdę wielkich umysłów, które zajmują się projektowaniem motocykli, a ich prace są pełne kreatywności i wyobraźni. W każdym razie najlepsze w tego typu niesamowitych projektach jednośladów jest to, że posiadają one, często niesamowite funkcję, a faktem jest to, że my po prostu kochamy oglądać tak mocno wybiegające w przyszłość projekty.

Advertisement

Choć wiele z prezentowanych przez nas modeli, nigdy nie wyjedzie na drogę, by szukać motocyklowych przygód, to miło nacieszyć nimi oko i podziwiać, chociażby wielką wyobraźnię ich projektantów.

KOMENTARZE