fbpx

Organizatorzy wysoko zawiesili sobie poprzeczkę, decydując się na organizację cyklu skierowanego tylko i wyłącznie do miłośników małych dwóch kółek. Na szczęście frekwencja nie zawiodła!

– mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Podczas ostatniej rundy mistrzostw swoją pozycję utwierdziła liderka klasy Pit Ladies, Daria Leba. Pozytywny zaskoczeniem był start Oliwii Rosińskiej, która udowodniła, że ciężkie treningi owocują efektami na torze. Oliwia po świetnym występie na toruńskiej Awix Racing Arenie, zajęła drugą lokatę. Trzecia była Aleksandra Turno.

Udany debiut

W klasie Stock Pit 125 ścigało się dwóch najmłodszych zawodników. Przypominamy, że do startu w wyścigach supermoto i uzyskania licencji zawodniczej, trzeba spełnić warunek wiekowy, w tej dyscyplinie jest to minimum 12 lat. Podczas ostatniej rundy wygrał Filip Turno, drugi był Tymoteusz Zieliński. Młodsze dzieci brały udział w jazdach pokazowych.
W klasie Stock Pit 150 pierwsze miejsce zdobył Dominik Ziętara, drugi był Michał Budziaszek, trzeci Kuba Kiliszek. Najwyższa klasa w stawce to Super Pit to tradycyjnie walka faworytów: Daniela Blina i Mateusza Wąsowskiego. Po uślizgu Daniela, i utracie pozycji lidera, finalnie pierwsze miejsce trafiło do Wąsowskiego. Na trzecim stopniu podium stanął Krzysztof Ziętara.

Przypominamy, że zawody były tegorocznym debiutem. Po raz pierwszy w historii w ramach Pitbike.pl Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawko-Pomorskiego Pit Bike Supermoto na dwóch torach asfaltowych: toruńskiej Awix Arenie i bydgoskim Kartodromie zostały rozegrane zawody pit bike supermoto, w których udział brała młodzież od dwunastego roku życia.

Przed fanami pit bike jeszcze jedno wydarzenie w tym roku, tym razem w wersji terenowej. 21 i 22 października odbędzie się podwójna runda Bud-Rem-Stal Otwarte Mistrzostwa Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego na torze w Głażewie.