fbpx
A password will be e-mailed to you.

Niestety, przyjdzie nam jeszcze poczekać na rozpoczęcie nowego sezonu żużlowego Grand Prix. Organizatorzy poinformowali o odwołaniu GP Włoch, które miało zainaugurować rywalizację o indywidualne mistrzostwo świata na żużlu w 2021 roku.

Niestety, zaplanowany na 24 kwietnia inauguracyjny turniej Grand Prix sezonu 2021 został odwołany. Jeszcze kilka miesięcy temu organizatorzy z radością ogłaszali wielki powrót cyklu do Włoch. Ze startów w Italii nic jednak nie wyjdzie – zawody odwołano z powodu sytuacji pandemicznej panującej w tym kraju.

Advertisement

Po raz ostatni zmagania o Grand Prix Włoch odbyły się w Terenzano w 2013 roku. Wówczas na torze zlokalizowanym w północnych Włoszech triumfował Niels Kristian Iversen.

„Chociaż jesteśmy rozczarowani, że cykl Grand Prix nie wróci w tym roku do Włoch, to jednocześnie wiemy, że to najlepsza decyzja dla naszych zawodników i kibiców” – przyznał Paul Bellamy z IMG. 

Odwołanie pierwszej rundy nowego cyklu Grand Prix sprawia, że inauguracja przesunęła się na 22 maja. To wtedy ma odbyć się runda w niemieckim Teterow. Biorąc jednak pod uwagę, jak rozwija się sytuacja pandemiczna u naszych zachodnich sąsiadów, także i ta runda wydaje się stać pod znakiem zapytania.

W poprzednim sezonie rywalizację rozegrano na czterech obiektach, w tym trzech w Polsce. Po drugie mistrzostwo świata z rzędu sięgnął Bartosz Zmarzlik.

Kalendarz Grand Prix na żużlu na sezon 2021:

(stan na 23 marca 2021)

 
  1. 22 maja – Niemcy – Teterow
  2. 5 czerwca – Czechy – Praga
  3. 19 czerwca – do potwierdzenia 
  4. 17 lipca – Wielka Brytania – Cardiff
  5. 31 lipca – Polska – Wrocław
  6. 7 sierpnia – Polska – Warszawa
  7. 14 sierpnia – Szwecja – Målilla
  8. 28 sierpnia – Rosja – Togliatti
  9. 11 września – Dania – Vojens
  10. 2 października – Polska – Toruń
KOMENTARZE