fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jak pokazują statystyki sierpień nie był dobrym miesiącem dla poruszających się jednośladami. Tylko w tym miesiącu było aż 398 wypadków z udziałem motocyklistów.

Wypadki motocyklowe

Policyjne statystyki nie wyglądają zbyt różowo. W lipcu zanotowano 298 wypadków z udziałem motocyklistów. W sierpniu natomiast ta liczba urosła do aż 398. 147 z nich spowodowali sami kierowcy jednośladów.

Od początku roku natomiast policja zarejestrowała l 603 zdarzeń drogowych, w których uczestniczyli motocykliści. Z tej liczby w 636 przypadkach to motocyklista został uznany za sprawcę.

Przypomnijmy, że w całym roku 2014 było 2 378 wypadków, w których uczestnikiem był kierowca jednośladu. Do końca sezonu motocyklowego jeszcze trochę zostało. Postarajmy się zatem by mimo zwiększenia się liczby jednośladów na naszych ulicach statystyki wypadły lepiej niż w zeszłym roku.

Nie najlepiej wygląda też statystyka dotycząca kolizji. W sierpniu było ich 732, czyli o ponad 100 więcej niż w lipcu. Od początku roku policja została poinformowana już o 3 272 stłuczkach i kolizjach gdzie uczestnikiem był kierowca jednośladu.

Zabici i ranni

W sierpniu prawie dwukrotnie więcej motocyklistów niż w lipcu zginęło na naszych drogach. W zeszłym miesiącu ofiar śmiertelnych było aż 40. Od początku roku do domu nie dojechało 172 motocyklistów.

Znacząco zwiększyła się także niestety liczba rannych. W samym sierpniu było ich 441 osób. Od stycznia natomiast ta liczba urosła już do 1 682 osób.

KOMENTARZE