fbpx
A password will be e-mailed to you.

Z wielkim smutkiem  zawiadamiamy, że 19 sierpnia 2013 r. odszedł od nas wspaniały człowiek i Wielki Motocyklista – Andrzej Kwiatkowski.

Pan Andrzej przez wiele lat był współpracownikiem naszej redakcji, pisząc wiele mądrych i ciekawych tekstów. Był jednym z najwybitniejszych teoretyków i praktyków sportowej jazdy motocyklem.

Był także autorem takich książek jak ”Technika wyczynowej jazdy motocyklowej„ oraz (wspólnie z Krzysztofem Brunem) ”Jak jeździć motocyklem i skuterem„. Był niewyczerpaną kopalnią wiedzy i ikoną dla kilku pokoleń polskich motocyklistów.

Swoją przygodę z motocyklami zaczynał jeszcze przed II wojną światową i aktywnie kontynuował niemal do ostatnich dni swojego życia. Początkowo jako zawodnik (członek kadry narodowej), później działacz i dydaktyk.

Bez zbytniej przesady można powiedzieć, że bez Jego pomocy, uwag i nacisków Świat Motocykli pewnie wcale by nie powstał. Ostatni raz widziałem pana Andrzeja w roku 2010, gdy dosiadał swojego wiernego Triumpha Bonneville mówiąc: chodzić już nie bardzo mogę, ale z jazdą na motocyklu nie mam problemów…

Cześć Jego pamięci!

KOMENTARZE