fbpx
A password will be e-mailed to you.

W pierwszy weekend sierpnia odbędzie się Cracow Stunt Cup. Impreza będzie finałową rundą serii PSC i zobaczymy na niej czołowych zawodników z całej Polski. Na czym polegają te zawody i czego możemy się na nich spodziewać?

Seria Polish Stunt Cup ma na celu wyłonienie najlepszego polskiego stuntera 2014 roku. Idea polega na połączeniu wielu zawodów rozgrywanych na terenie naszego kraju w swojego rodzaju ligę.


REKLAMA

Stuntriding jest bardzo wymagającą dyscypliną. Zawodnicy w trakcie sezonu muszą zmagać się z kontuzjami i awariami motocykli. W międzyczasie muszą ostro trenować, żeby wymyślać nowe tricki i dopracowywać te, które już znają. Dzięki PSC czołowi ”riderzy„ zmotywowani są do ciężkiej pracy przez cały sezon, gdyż po zwycięstwie w klasyfikacji generalnej będziemy mogli mówić o prawdziwym Mistrzu Polski.

Oczywiście PZM w żaden sposób nie angażuje się w zawody stuntowe. Jednak jeśli mamy do czynienia z tego typu formułą, w której biorą udział czołowi motocykliści możemy pokusić się o nadanie tego typu nieoficjalnych tytułów.

Do tej pory byliśmy świadkami zmagań zorganizowanych w Lublinie, Bielawie i Krotoszynie. Zdjęcia, które widzicie, zostały wykonane podczas wielkopolskiej imprezy. Frekwencja zawodników zawsze dopisywała, więc możemy się spodziewać, że w Krakowie również zobaczymy dziesiątki stunterów. Wystartują w dwóch klasach: regulaminowa i nieregulaminowa. Nikt nie wie, skąd się wzięło takie nazewnictwo kategorii, ale nie będziemy drążyć tego tematu.


REKLAMAREKLAMA


W klasie nieregulaminowej zobaczymy młodzież na sprzętach do 500 ccm, co w praktyce oznacza głównie motocykle z silnikami 125 ccm lub ”zdłubane„ 50 ccm. Klasa regulaminowa to sprzęty powyżej 500 ccm, czyli plejada sportowych sześćsetek. Tym, co łączy obydwie klasy, jest niezwykle zacięta rywalizacja.

Nie brakuje innowacyjnych tricków, które czasami kończą się glebami. Na bank będzie dużo dymu i jeszcze więcej hałasu. Jeśli chcecie zobaczyć zgraję napalonych na wygraną stunterów, to przybywajcie 2 i 3 sierpnia na ostatnią rundę Polish Stunt Cup w Krakowie! Więcej informacji na www.cracowstuntcup.pl i www.polishstuntcup.pl.

KOMENTARZE


REKLAMA