fbpx
A password will be e-mailed to you.

Yamaha Motor otrzymała siódmą z rzędu prestiżową, międzynarodową nagrodę iF Design Award, tym razem za motocykl Ténéré 700 i model koncepcyjny YNF (Yamaha Next Field) -01. O ile pierwszy model znamy doskonale o tyle drugi, to już zupełnie inna para kaloszy…

Ténéré 700 to motocykl, którego nikomu nie musimy przedstawiać. To jeden z tych sprzętów, który pojawił się na rynku i od razu zaskarbił sobie serca całej masy motocyklistów na całym świecie. Nic dziwnego. Nowa Teresa czerpie garściami z doskonałych rozwiązań Yamahy (technologicznych) oraz nawiązuje stylistyką do historii (Rajd Dakar). Czy to gotowy przepis na sukces sprzedażowy?

Yamaha Tenere. Prostota i nowocześność

Motocykl został wyposażony w chłodzony cieczą, 2-cylindrowy silnik na bazie technologii crossplane o pojemności 689 cm3, zamontowany na lekkim nadwoziu. Zwarta rurowa rama nośna oraz smukłe nadwozie zapewniają maksymalną zwrotność zarówno podczas jazdy na stojąco, jak i na siedząco, natomiast zawieszenie o długim skoku oraz koła szprychowe pozwalają na jazdę zarówno po bezdrożach, jak i na asfalcie, niezależnie od warunków.

Z kolei model koncepcyjny YNF-01 został zaprojektowany jako pojazd o niskiej prędkości, charakteryzujący się outdoorową stylistyką, w której skład wchodzą między innymi opony o dużej średnicy i niezależne zawieszenie na 4 koła, które umożliwiają jazdę po różnych nawierzchniach. Kompaktowa forma, opierająca się na solidnym podwoziu zapewnia poczucie bezpieczeństwa i swobody. Projekt inspiruje użytkowników do spontanicznego wyjścia na zewnątrz dzięki wysokiej jakości obudowie i stylizacji, która zachęca do poszukiwania przygód.

iF Design Award to już druga, po Red Dot Award: Design Concept 2019, nagroda uznania dla YNF-01

iF Design Award to nagroda za projekt sponsorowany przez iF International Forum Design, najdłużej działającą niezależną organizację projektową na świecie z siedzibą w Hanowerze w Niemczech. Każdego roku, począwszy od roku 1953, wybierane są najlepsze projekty w kategorii produktów przemysłowych z całego świata.

KOMENTARZE