fbpx
A password will be e-mailed to you.

Yamaha Motor Europe szumnie ogłosiła dla użytkowników Yamahy YZF-R7 powstane całkowicie nowej serii eventów wyścigowych, które zadebiutują już w 2022 roku. 30 najlepszych zawodników weźmie z kolei udział w europejskim Super Finale Yamaha R7 series, który zostanie rozegrany przy okazji jednej z rund World Superbike!

Szybka, zwrotna i posiadająca tę samą agresywną stylistykę, co inne modele z serii R, dwucylindrowa Yamaha YZF-R7 szturmem wdarła się na rynek motocyklowy. Ten Supersport o pojemności 689 cm3 łączy sportowe osiągi z komfortem codziennej jazdy. Do modelu można dokupić zestaw części GYTR, co czyni go idealnym modelem wyścigowym.

Seria Yamaha R7 Cup zadebiutuje z kolei już w 2022 roku w całej Europie. Pieczę nad całością będą pełniły lokalne oddziały Yamaha Motor. Głównym założeniem twórców było zaoferowanie przystępnej serii wyścigów. Zaproszeni będą nie tylko ci, którzy mają już doświadczenie w wyścigach. To ma być też idealna seria dla tych, którzy chcą zrobić krok naprzód po track-day’ach. Szanse będą wyrównane, bo w końcu każdy będzie dysponował takim samym sprzętem.

Jak to wszystko będzie działać? 30 zawodników, którzy zaimponują w różnych, krajowych pucharach Yamaha R7 Cup, zostanie zaproszonych na wyjątkowy finał. Zawody rozegrane zostaną pod nazwą R7 Series European SuperFinale i będą miały miejsce podczas jednej z ostatnich europejskich rund sezonu 2022 serii World Superbike. W piątek odbędą się treningi i kwalifikacje, a w sobotę zawodnicy wezmą udział w dwóch wyścigach.

Advertisement

Organizatorzy zaznaczają, że europejski SuperFinał Yamaha R7 będzie jednak nie tylko szansą dla zawodników do zmierzenia się na międzynarodowej arenie. Dzieląc paddock z gwiazdami World Superbike, będą mogli spotkać się i porozmawiać z zawodnikami ze wszystkich trzech klas Mistrzostw Świata. Dodatkowo, personel Yamahy będzie oferował na miejscu szkolenia i pomoc wszystkim tym, którzy będą tego potrzebowali.Yamaha YZF-R7 GYTR 2022„Koncepcja krajowych pucharów R7 i europejskiego SuperFinału R7 różni się od naszych innych serii wyścigowych. Te zmagania nie są tworzone wyłącznie z myślą o młodych zawodnikach, którzy chcą się rozwijać wyścigowo. Seria ma być dostępna dla tych zawodników, którzy chcą ścigać się przede wszystkim dla zabawy lub by zrobić krok naprzód po udziale w track-day’ach” – mówił Paolo Pavesio, dyrektor ds. marketingu i sportów motorowych w Yamaha Motor Europe.

„To będzie seria, w której ojciec może ścigać się u boku swoich dzieci, a przyjaciele będą mogli w końcu udowodnić sobie, kto jest szybszy. I chociaż będzie chodziło przede wszystkim o radość ze ścigania, to jesteśmy pewni, że czekać nas będzie zacięta rywalizacja na torze. W końcu każdy będzie chciał zapewnić sobie miejsce w Wielkim Finale!” – dodawał.

Lokalizacja i data europejskiego SuperFinału Yamaha R7 Series, a także kalendarze różnych Pucharów R7 w każdym europejskim kraju – zostaną ogłoszone już wkrótce.

KOMENTARZE