fbpx
A password will be e-mailed to you.

Oba motocykle zostały zaprezentowane, też jako koncepcyjne, w 2013 roku. Teraz producent pokazał ich kolejne, ulepszone wcielenia.

Posiadanie elektrycznego motocykla w portfoli to już chyba standard. Yamaha oczywiście nie odstaje w tym temacie od konkurencji. Modele PES1 i PED1 zostały pokazane światu w 2013 roku. Oczywiście nie weszły wtedy do produkcji. Teraz Yamaha przedstawiła ich ulepszone wersje.

Oba motocykle przeszły stylistyczny lifting. Jak podkreśla producent chodziło o dostosowanie formy jednośladów do obecnych standardów stylistycznych. Poza tym elektryki otrzymały tez nowe baterie – Yamaha Smart Power Module. Są one wyjmowane, co ma ułatwiać ładowanie, szczególnie jeśli w garażu nie macie gniazdka.

Model PES2 – bardziej sportowa z maszyn – ma dodatkowo wbudowany w koło elektryczny silnik. Jak twierdzi Yamaha dzięki temu wrażenia z jazdy będą wyjątkowe. Waga tego elektrycznego motocykla to około 130 kg.

Model PED2 to z kolei motocykl zorientowany na przygody offradowe. Ta wersja waży poniżej 100 kg. Niestety producent nie podał jak długo i jak szybko będzie można jeździć tymi motocyklami na jednym ładowaniu.

KOMENTARZE