fbpx

Upiększanie motocykli motywami tatuatorskimi wykonanymi za pomocą aerografu jest częstą praktyką firm produkujących motocykle. Wyjątkowość projektu o nazwie Cheyenne Bike The Recidivist polega jednak na tym, że cała konstrukcja maszyny będzie pokryta skórą o jasnym kolorze zbliżonym do koloru skóry ludzkiej. Na tym materiale, przy użyciu znanych na całym świecie profesjonalnych maszynek tatuatorskich marki Cheyenne, […]

Upiększanie motocykli motywami tatuatorskimi wykonanymi za pomocą aerografu jest częstą praktyką firm produkujących motocykle. Wyjątkowość projektu o nazwie Cheyenne Bike The Recidivist polega jednak na tym, że cała konstrukcja maszyny będzie pokryta skórą o jasnym kolorze zbliżonym do koloru skóry ludzkiej. Na tym materiale, przy użyciu znanych na całym świecie profesjonalnych maszynek tatuatorskich marki Cheyenne, artyści z dwóch polskich salonów tatuaży, Individuum and STEEL WILL tattoo-factory wykonają najprawdziwsze tatuaże. Dodatkowo pojazd będzie wyposażony w profesjonalne części motocyklowe dostarczone przez holenderską firmę Zodiac Performance Products for Harley-Davidson.

Twórcy projektu nawiązują do tradycji tatuażu obecnej od lat w środowisku motocyklowym w USA. Motocykliści tatuowali się zarówno ze względów osobistych, aby wyrazić swój charakter oraz styl życia, a także społecznych. W niestabilnych latach powojennej Ameryki wielu motocyklistów nierzadko prowadziło życie na krawędzi prawa, ale w owych trudnych czasach byli również bardzo aktywni w pomaganiu ludziom z ich lokalnych społeczności. Cheyenne Bike The Recidivist jest więc artystyczną wizją nawiązującą do tych tradycji, która w swojej konstrukcji oraz zdobieniach przedstawia historię człowieka z mocnym charakterem. Osobę, która ceni sobie indywidualność, osobistą ekspresję oraz poczucie wolności.

Jak maszynka do tatuaży

Nawiązanie do tradycji wyraża się nie tylko w temacie Cheyenne Bike, ale również w rozwiązaniach konstruktorskich maszyny. Motocykliści często tatuowali się maszynkami zbudowanymi przez nich samych, dlatego też trapezowe przednie zawieszenie maszyny będzie elementem wyglądającym jak tradycyjna cewkowa maszynka do tatuaży. Konstrukcja motocykla będzie zawierała również inne elementy imitujące wygląd maszynek tatuatorskich, a wszystkie te części będą w pełni funkcjonalnymi elementami konstrukcji motocykla. Mechanizm działania tych elementów będzie taki sam, jak w sprzęcie do tatuażu.

Tatuaże pokrywające motocykl będą bezkompromisowymi dziełami artystów sztuki tatuażu. Wytatuowana skóra będzie pokrywała opony, bak, siedzenie, zbiornik oleju, tylny błotnik oraz wiele mniejszych elementów.

Detonator, kastet i kajdanki

Konstrukcja maszyny będzie oparta na wielu rozwiązaniach technicznych nawiązujących do burzliwego trybu życia powojennych motocyklistów. Dźwignia, która uruchamia motocykl, będzie miała kształt dźwigni detonatora, tylna lampa wraz z kierunkowskazami będzie wyglądała jak kastet, zamknięcie wlewu paliwa będzie wyposażone w mechanizm zamka szyfrowego do sejfu. Mocowania zacisków hamulcowych w przednim kole wyglądają jak kajdanki, klamki do sprzęgła i hamulca przedniego mają kształt noża motylkowego „butterfly”, a przedni system hamowania będzie oparty na mechanizmie, w którym schowana w kierownicy linka przedniego hamulca ciągnie wykonaną w formie symbolu paragrafu dźwignię, która z kolei wciska pompę hamulcową.

Cheyenne Bike The Recidivist jest oparty na motocyklu Harley-Davidson Softail, ale z oryginalnej maszyny zostaną tylko część ramy oraz silnik, a wszystkie pozostałe elementy konstrukcji oraz zastosowane mechanizmy będą autorskimi rozwiązaniami konstruktorów z firmy Game Over Cycles. Recydywista to prawdziwy customowy indywidualista.

Premiera motocykla odbędzie się we wrześniu w Londynie, podczas London International Tattoo Convention 2014, najbardziej prestiżowego na świecie konwentu sztuki zdobienia ciała.

KOMENTARZE