fbpx
A password will be e-mailed to you.

Sezon w pełni, liczba wypadków z udziałem motocyklistów się powiększa.

Wypadki

Na naszych drogach widać coraz więcej jednośladów, zarówno klasy 125 i większych. Dobra pogoda sprzyja wycieczkom oraz codziennym dojazdom do pracy na motocyklach.

Kolejny miesiąc zamknął się liczbą 257 wypadków z udziałem jednośladów (łącznie spowodowanych przez nas jak i tych nie z naszej winy). Przypomnijmy, że w kwietniu było ich 215. Od początku roku policja zarejestrowała już 600 wypadków, których uczestnikami byli użytkownicy jednośladów.

Wypadki z winy motocyklistów

Systematycznie rośnie też liczba wypadków drogowych spowodowanych przez motocyklistów. W maju winę za wypadek przypisano 122 użytkownikom jednośladów. Od początku roku byliśmy winni spowodowania 258 wypadków i 559 kolizji. Najgorsze miesiące, jak pokazują zeszłoroczne statystyki, są jednak dopiero przed nami. Przypomnijmy, że w całym 2014 roku spowodowaliśmy 1 023 wypadki.

Po danych statystycznych wyraźnie widać też, że cały czas częściej to inni użytkownicy dróg powodują wypadki, w których niestety uczestniczymy. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy wpadać w zbytni optymizm.

Zabici i ranni

Nieznacznie, ale jednak, rośnie też liczba zabitych motocyklistów. W maju na naszych drogach zginęło 29 użytkowników jednośladów. W kwietniu ofiar śmiertelnych było natomiast o jedną mniej.

Łącznie od początku roku zginęło 80 motocyklistów, a rannych zostało 617 osób.

KOMENTARZE