fbpx
A password will be e-mailed to you.

Model WMC250EV od White Motorcycle Concept ma być najszybszym motocyklem elektrycznym na świecie i osiągać prędkość nawet 400 km/h! Jak to w ogóle jest możliwe?

Rosnąca popularność pojazdów elektrycznych sprawia, że ich producenci co rusz próbują bić nowe rekordy, byle tylko przyciągnąć kolejnych klientów. Okazuje się, że przyszłość bez silników spalinowych wcale nie musi oznaczać przyszłości bez niewyobrażalnych rekordów prędkości.

W Wielkiej Brytanii powstaje całkowicie nowy prototyp motocykla, który ma stać się najszybszym jednośladem elektrycznym na świecie!

White Motorcycle Concepts zaprezentowało prototyp o nazwie WMC250EV. To motocykl, który według twórców jest najbardziej aerodynamicznym jednośladem na świecie. Prototyp jest w stanie osiągnąć prędkość ponad 400 km/h, częściowo dzięki trzem rewolucyjnym technologiom.

Pierwszym i najważniejszym z rozwiązań jest system V-Air. Sprawia on, że maszyna posiada duży kanał w środku, przez co powietrze wtłaczane jest przez pojazd, a nie wokół niego. Skutkuje to zmniejszeniem oporu aerodynamicznego nawet o 70% względem standardowych konstrukcji. Maszynę porównywano przede wszystkim z Suzuki Hayabusą, która jest aerodynamicznym wyznacznikiem od wielu lat.WMC250EV

Drugą innowacją jest jednostka napędowa D-Drive napędzająca przednie koło. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie energii hamowania regeneracyjnego – to coś niespotykanego w standardowych motocyklach. Kolejna rzecz to wyjątkowy układ napedowy F-Drive, zwiększający moc i wydajność.

Pierwszym krokiem w projekcie bicia rekordu prędkości na lądzie będzie podjęcie próby pobicia najlepszego wyniku w Wielkiej Brytanii. Ma to się odbyć jeszcze w tym roku. Celem jest przekroczenie 200 mil na godzinę (ok. 320 km/h). To, według zespołu, jest możliwe przy użyciu obecnej konfiguracji silnika i akumulatora.

Potem ekipa WMC podejmie próbę pobicia światowego rekordu prędkości w klasie semi-streamliner motocykli elektrycznych. Wykorzystany ma być do tego znacznie mocniejszy silnik. Miałoby to odbyć się na równinach solnych Boliwii już w 2022 roku. Ekipa wierzy, że w zasięgu jest wynik ponad 400 km/h. Do pobicia jest rekord 367 km/h uzyskany rok temu przez Maxa Biaggiego na motocyklu Voxan.

Po raz pierwszy motocykl WMC250EV na żywo zostanie zaprezentowany szerszej publiczności podczas nadchodzącej rundy MotoGP o GP Wielkiej Brytanii. W dniach 27-29 sierpnia, maszynę będzie można oglądać na torze Silverstone.

KOMENTARZE