fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kto z nas nie zna kultowego i produkowanego przez „wieki” modelu KLR 650? Zrozumiałe było, że Kawasaki po zakończeniu produkcji modelu KLR, będzie próbowało wrócić na rynek motocykl ADV z totalnie nową propozycją. Minęło już trochę czasu, ale nie ma co się dziwić: konkurencja na rynku jest ogromna, a motocykl który miałby z nią stanąć w szranki musi być dopracowany w każdym calu!

Kawasaki zaprzestało produkcji modelu KLR 650 półtora roku temu i główną przyczyną wycofania się zielonych z produkcji tego motocykla było zaostrzenie przepisów dotyczących emisji spalin EURO4. 

KLR 650 było produkowane od roku 1987, dwa lata wcześniej światło dzienne ujrzał KLR 600, maszyna szybko jednak została zastąpiona nowszym modelem, który przyjął się do tego stopnia, że był produkowany przez 31 lat! Ciężko powiedzieć, że bez zmian ponieważ przez wiele lat produkcji bez ustanku wprowadzano kolejne usprawnienia, poprawki i zmiany. Jednoślad trafił również w szeregi wojska

Kawasaki KLX 700. Pachnie przygodą!

W ostatnim czasie na światło dzienne wychodziło coraz więcej plotek dotyczących nowego motocykla zielonych. Według portalu Omnimoto, Kawasaki nosi się z zamiarem wprowadzenia do produkcji oraz sprzedaży modelu KLX 700. Miałby to być motocykl adventurowy, który mógłby konkurować z takimi motocyklami jak Yamaha Tenere 700 czy KTM Adventure 790. W ramie motocykla mielibyśmy znaleźć jednostkę silnikową o pojemności 700 cm3, która zapożyczona by była z motocykli Ninja i Versys. Silnik oczywiście musiałby być rozwiercony i odpowiednio zmodyfikowany, aby generować moc w bardziej terenowej lub turystycznej charakterystyce.

Póki co, to wszystko pozostaje w sferze plotek i domysłów, ale jeżeli się ziści, to rynek motocyklowy tylko na tym zyska! Już nie możemy się doczekać.

 

 

KOMENTARZE