fbpx
A password will be e-mailed to you.

W sobotę, 24 stycznia punktualnie o godz. 16:00 w Ratuszu, głównej siedzibie Muzeum Regionalnego w Kutnie rozpoczął się wernisaż wystawy „Polski motocykl przedwojenny”.

Na otwarciu pojawiło się wiele zainteresowanych osób, zarówno mieszkańców Kutna, jak i gości z innych miast, m.in. reprezentacja Klubu LECH 1929 MC OPALENICA POLAND w sile 8 ludzi. Panowie przywieźli ze sobą  tablicę opowiadającą historię Opalenicy oraz produkowanego w latach 1929 – 1932  pierwszego polskiego motocykla LECH. Na wernisażu obecni byli również: członkowie Number One Club Łódź z prezydentem klubu Czesławem Frejerem na czele, przedstawiciele P.T.M. SOKÓŁ PŁOCK POLSKA, motocykliści – uczestnicy wrześniowych Rajdów „Szlakiem Walk nad Bzurą” z Wrześni, Łęczycy, Łodzi, Gostynina i Kutna.


REKLAMA

Wystawę i nowy rok wystawienniczy otworzył dyrektor Muzeum Grzegorz Skrzynecki, który przywitał również przybyłych gości. W klimat wprowadził komisarz wystawy i jednocześnie autor oprawy graficznej Adam Zatoński, który podziękował szczególnie właścicielom prezentowanych pojazdów. Właścicielem Motocykla CWS M 111/Sokół 1000 jest prywatne Muzeum Historycznych Pojazdów Militarnych i Techniki Motoryzacyjnej w Boczkach Jacka Kopczyńskiego. Pozostałe pojazdy i obiekty wypożyczyła na wystawę kutnowska firma IREK MOTOCYKLE Ireneusza Pawlaka. Dzięki Bartoszowi Kisielewskiemu w trakcie zwiedzania można było posłuchać oryginalnych płyt wytwórni SYRENA odtwarzanych na gramofonie z początku lat 30- tych.

Ekspozycja już cieszy się dużym zainteresowaniem, a czynna będzie do 22 marca 2015 roku.

Gorąco zachęcamy do odwiedzania kutnowskiego muzeum i zapoznania się z dorobkiem polskich wytwórni motocykli z Okresu Międzywojennego.

Adres muzeum: Plac Marsz. J. Piłsudskiego 20, Kutno. Tel.: +48 24 254 79 64. Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 10:00-16:00, sobota: nieczynne, niedziela: 10:00-16:00.


REKLAMAREKLAMA


Więcej na stronie: www.muzeumkutno.com

(Tekst: Adam Zatoński)

KOMENTARZE


REKLAMA