fbpx
A password will be e-mailed to you.

Po buspasach mogą jeździć taksówki, pojazdy uprzywilejowane, a wkrótce też samochody z miejskich wypożyczalni, ale to motocykle będę powodować zakłócenia kursów.

”Buspasy tworzy się po to, żeby autobusy szybciej woziły ludzi. Wyznacza je się tam, gdzie częstotliwość kursowania autobusów jest duża, przynajmniej 2-3 na minutę. Każdy inny pojazd powoduje tam zakłócenia kursów„ – stwierdził Andrzej Franków, wicedyrektor zarządu ZTM.


REKLAMA

Urzędnicy stwierdzają, że wpuszczenie jednośladów na buspasy nie poprawi bezpieczeństwa. Andrzej Franków powołuje się na statystyki wypadków z Krakowa, które pokazują zwiększenie się liczby wypadków z udziałem motocyklistów. Szkoda tylko, iż urzędnik nie zauważył, że zwiększyła się również liczba użytkowników jednośladów, a co za tym idzie więcej jest wypadków z ich udziałem.


REKLAMAREKLAMA


Pan Franków zwraca też uwagę, że kierowcy autobusów będą musieli uważać na motocyklistów. Nie ma natomiast, jak się wydaje, nic przeciwko taksówkom czy pomysłowi wpuszczenia na buspasy samochodów z miejskich wypożyczalni. Oni najwyraźniej nie powodują zakłóceń w ruchu autobusów…

KOMENTARZE


REKLAMA