fbpx
A password will be e-mailed to you.

Przed nami kolejny, długi weekend – idealna okazja na motocyklowy wypad. Bridgestone podsuwa ciekawe propozycje, dokąd jechać.

Kampania ”We’ve been everywhere„ firmy Bridgestone podpowiada, gdzie można pojechać, żeby przeżyć być może podróż życia. Wyjeżdżając wcześnie rano z domu, często już późnym popołudniem możemy wygrzewać się na piaszczystej plaży w słonecznych Włoszech, nad morzem we wciąż egzotycznej dla nas Czarnogórze lub spacerować po ulicach Monte Carlo.


REKLAMA

1. Czarnogóra, Góry Dynarskie

Żądnym off-roadowych przygód polecamy omijanie głównych, autostradowych arterii i wypad na bezdroża Czarnogóry. Niewiele miejsc na świecie oferuje tak niepowtarzalnie kontrastujący ze sobą krajobraz. Poprzecinana Górami Dynarskimi i serpentynami kanionów Czarnogóra to obowiązkowa pozycja na każdej, off-roadowej liście.

Odległość: ok. 1600 km, czas jazdy: ok. 18 godzin*

Należy pamiętać: o tym, że potrzebna jest ”zielona karta„ (ubezpieczenie OC pojazdu w ruchu zagranicznym)

2. Riwiera, czyli Lazurowe Wybrzeże

Po kilkunastu godzinach jazdy niemieckimi autostradami możemy znaleźć się na Riwierze Francuskiej. Tu przyjeżdżają najzamożniejsi Europejczycy i najpiękniejsze kobiety. Luksus i przepych kumulują się w Monte Carlo. Jazda wzdłuż wybrzeża, od Nicei do Ventimiglia, to niezapomniane przeżycie.

Odległość: ok. 1800 km, czas jazdy: ok. 18 godzin*

Należy pamiętać: o tym, iż na ok. 60% autostrad niemieckich nie ma ograniczeń prędkości.


REKLAMAREKLAMA


3. Włochy, Misano Adriatico

Adriatyckie wybrzeże Włoch to niezwykłe miejsce, urzekające lagunami. Można też zobaczyć tor Misano, na którym już 13-15 września odbędzie się kolejne MotoGP. Po drodze czeka Wenecja i Rawenna.

Odległość: ok. 1500 km, czas jazdy: ok. 15 godzin*

Każdy wyjazd, niezależnie jak spontaniczny, wymaga przygotowań. Przed wyruszeniem w trasę należy bezwzględnie sprawdzić stan pojazdu – ciśnienie w oponach, wysokość bieżnika, poziom oleju czy stan hamulców.

*czas przejazdu liczony w Warszawy

(na podst. materiałów Bridgestone, oprac. J.P.)

KOMENTARZE

REKLAMA