fbpx
A password will be e-mailed to you.

Triumph poinformował, że testy całkiem nowego modelu Tiger 1200 są na ostatniej prostej. Zdjęcia przekazane przez producenta sugerują, że być może będziemy mieć do czynienia z pretendentem do tytułu króla w swojej klasie.

Triumph uwielbia przekazywać miłośnikom motoryzacji fragmentaryczne informacje. Budowanie napięcia przez brytyjskiego producenta jest nie tylko świetnym zabiegiem marketingowym. Takie działanie oddaje także wyjątkowość maszyny, z którą będziemy mieć do czynienia już niedługo. Triumph podkreśla, że termin „transformacja” jest zbyt wąski, by oddać pracę, jaka została wykonana przy tworzeniu nowego Tigera 1200.

Widać to zresztą już na pierwszych zdjęciach udostępnionych przez producenta. Gołym okiem widać, że Tiger 1200 przeszedł duże zmiany, a nie tylko drobny lifting. Co więc zmieniło się w najnowszym Triumphie? Przede wszystkim „Tygrys” ma być znacznie lżejszy od swojego poprzednika. Brytyjski producent podobno odchudził swój motocykl o 11 kg i zainstalował w nim silnik o pojemności 1200 cm3 i mocy 178 KM. Taka charakterystyka ma zapewnić Tigerowi zwinność i kontrolę prowadzenia na każdym rodzaju nawierzchni.

Nowy Tiger 1200 posiada zmodyfikowaną ramę główną i pomocniczą. To właśnie te elementy udało się odchudzić. Dotyczy to także elementów silnika. Małe koło zamachowe, lekki wał korbowy czy lżejszy system wydechowy pozwoliły producentowi przygotować naprawdę konkurencyjny model adventure.  Triumph Tiger 1200Poza tym Triumph stawia na sprawdzone, nowoczesne rozwiązania. Wśród nich jest adaptacyjne oświetlenie zakrętów, znane chociażby z modeli XC i XR Tiger 1200. Tiger 1200 będzie także wyposażony w 5-calowy wyświetlacz TFT, który zapewni łatwy dostęp do wszystkich systemów sterowania motocykla. Ekonomiczne podświetlanie kostki przełączników ułatwi także przełączanie się między odczytami nawet w czasie jazdy.

Jak na motocykl adventure przystało, Tiger będzie wyposażony w rozwinięty tryb jazdy terenowej „Off-Road Pro”. Pozwala on wyłączyć ABS i kontrolę trakcji, a także dostosować zawieszenie do ekstremalnych potrzeb motocyklowych.

Na ten moment nie znamy niestety daty premiery modelu Triumph Tiger 1200. Producent zapewnia, że motocykl przechodzi ostatnią fazę testów. Można więc przypuszczać, że premiera nastąpi pod koniec tego roku. Najprawdopodobniej będzie on dostępny w wariancie GT oraz Rally.

„Tygrys” zapowiada się na niezwykle konkurencyjną maszynę. Czy zostanie królem swojej klasy? Niedługo się o tym przekonamy.

KOMENTARZE