fbpx

Czwarte miejsce zawodnika Akademii ORLEN Team w klasie MX65 i tylko 2,5 sekundy straty do podium. Maks Chwalik notuje bardzo dobry występ Mistrzostwach Świata Juniorów na estońskim torze Lange Motokeskus.

Ponad 200 zawodników stanęło do walki o tytuł Mistrza Świata Juniorów w trzech klasach: MX65, MX85 i MX125.

W klasie MX125 startowali Czarek Lewko i Wojtek Kucharczyk, reprezentujący Akademię ORLEN Team oraz Konrad Dąbrowski i Wiktor Jasiński. W „sześćdziesiątkach” walczyli Maks Chwalik (Akademia ORLEN Team) oraz Kuba Kowalski.

Po sobotnich sesjach kwalifikacyjnych start w niedzielnym finale zapewnił sobie tylko Chwalik, uzyskując trzeci czas w swojej klasie. Nieco mniej szczęścia mieli pozostali zawodnicy z Polski. Kuba Kowalski w wyścigu Last Chance zajął 6. miejsce i został drugim rezerwowym finału MX65. W klasie MX125 biało-czerwoni zakończyli zmagania na rundzie kwalifikacyjnej, zbierając cenne doświadczenie na międzynarodowych zawodach rangi Mistrzostw Świata.

Świetny występ Polaka.

Na starcie niedzielnego finału klasy MX65 zobaczyliśmy dwóch Polaków. Podopieczny Akademii ORLEN Team Maks Chwalik w finałowych wyścigach był trzeci i czwarty, zajmując ostatecznie rewelacyjne czwarte miejsce oraz tracąc do podium Motocrossowych Mistrzostw Świata Juniorów tylko 2,5 sekundy. Kuba Kowalski uplasował się na 35. miejscu w klasyfikacji końcowej.

– mówi Marek Dąbrowski, opiekun najmłodszych zawodników Akademii ORLEN Team.